Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BGF-en nehéz a kereskedelem...

BGF-en nehéz a kereskedelem és marketing szak elvégzése?

Figyelt kérdés
2010. jún. 6. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
persze hogy nehéz, ettól főiskola. főleg a reál.
2010. jún. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A nehéz meglehetősen relatív dolog. Ha nincs érzéked nincs a matekhoz, semmiesetre sem ez a neked való szak (nem azt mondom, hogy lehetetlen elvégezni enélkül, de nagyon fogsz szenvedni vele, és tuti, hogy nem 3,5 év alatt fogsz diplomát szerezni). De nézelődj a tantárgyak leírásai között, és ha kedvet (és tehetséget érzel) magadban hozzá, akkor hajrá!

Itt találsz általános leírást a szakról: [link]

A következő linkek a különböző tanszékek oldalára visznek, a tárgyak menüpontra kattintva mindegyiknél böngészhetsz a tanulandók között:

[link]

[link]

[link]

2010. jún. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, és a linkeket:)
2010. jún. 7. 21:46
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Azért egy ker-marketing nem nehéz. Pláne nem a BGF-en.

Még ha a matek nem ment túl jól, akkor is el lehet végezni, ha tanulsz.

Azért ne állítsuk már be ezt a szakot egy reáltárgynak a BME-n... :)

2010. jún. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

10.46 vagyok, az utolsónak: Csak azért mertem ilyen részletes választ adni, mert elég jól ismerem a BGFet, a kermarkos követelményeket pedig testközelből :)

Nem azt mondtam, hogy ez egy műszaki szak (a BME-n a jó matekos, fizikás, reál agyú barátaim is néha imádkoznak a kettesért), a kettőt valóban nem lehet egy kalap alá venni.

Csak azt állítottam, hogy ha 0 köze van a matekhoz, ne gondolkozzon rajta a Kérdező, mert nem fogja szeretni azt, amit tanul. Jó néhány csoporttársamon is ugyanezt látom, csak azért... és mint említettem, lehet így is diplomát szerezni, de nem 3,5 év alatt. És akár szégyen, akár nem, nekem is, aki -ha nem is BME szinten- konyít valamicskét a reál dolgokhoz is, azért kell szorgalom, és energiabefektetés egy- egy tárgyhoz. (Az is igaz, hogy nem ketteseim vannak.)

2010. jún. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, szerencsére eddig nem volt gondom a matekkal 4 évig 5-ös voltam, érettségim is jó lett, és a szorgalmam is meg van:)

majd igyekszek

2010. jún. 9. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!