Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti is rágörcsöltök az érettség...

Ti is rágörcsöltök az érettségire?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy egyetemen hatod ennyi idő alatt kell megtanulni ennyi anyagot, de én kész vagyok...

Biológiából meg kémiából emelt szintezek. A biológia jól megy, elvileg végigvettük, viszont ebből meg versenyekre járok, és most az is dilemma, hogy egyáltalán elmenjek-e a február végi versenyre...Még az is plusz készülés.

Kémiából rengeteg anyag van annyira kevés idő...Nagyon parázok tőle. Matekból nem vagyok hülye, mindig ötös voltam, de semmit nem készülünk az érettségire, magamtól meg sosem csinálom, mert nem jut rá idő a kémia miatt.:(

Magyarból örülök a négyesnek, mert antitalentum vagyok belőle. Töriből minden (második) héten írunk egy tankönyvből...Ettől kivagyok. Most jön a tizedikes, január 29.-én írtunk a kilencedikesből...

Az a baj, hogy nagyon a maximumra hajtok, és úgy érzem nincs időm semmire. Ráadásul kolis vagyok, ahol hétköznap kb nem tudok normálisan tanulni, mert 4-kor érek haza, és utána is csak az ordibálást hallgatom...Itthon meg csak szombaton vagyok. (Péntek este érek haza, vasárnap délben indulok.)

Ti hogy csináltátok? Orvosi a cél...Mondjak le a versenyekről meg a jó középszintűekről az emeltek érdekében? Vagy ne hagyatkozzak a duplázásra? :(

Nagyon nem akarok évet kihagyni, mert nem szeretnék itthon lenni...ezért is vagyok kolis.

18/L


2018. febr. 3. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
sztem hagyd most a versenyt az emelt fontosabb, kivéve ha nem vmi országosra mész,amivel még plusz pontokat is szerezhetsz!!
2018. febr. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem az orvosira jártam, de külső szemlélőként a leírásod alapján én pl. a versenyeket hagynám. Jelenleg egy felesleges plusz stresszt okoz, miközben az egyik fő tantárgyadban meg nem vagy biztos (kémia). Csoportosítsd át az időbeosztásodat.

Másrészről ha nem feszülsz rá a töri témazárókra, akkor is tudsz belőle elég jóra érettségizni (engem sosem érdekelt a töri, nem is volt az erősségem, teljesen más irányba tanultam tovább és ha jól emlékszek így lett 78% középszinten, a leírtak alapján azért benned nagyobb a "tudásvágy", így simán menni fog a 90% felett is, ne parázz ezen).

Matekből bőven jó ha 5-ös vagy. Old végig a korábbi évi érettségis feladatsorokat, utána meglepetés nem fog érni középszinten.

2018. febr. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Még két versenyem van. Az egyik az OKTV második forduló, azt meghagyom, mert nem készülök rá különösebben, csak elmegyek megírni. A másik országos, az viszont húzós, mert 300 fajt kellene tudnom rendszertanilag besorolni. Szerintem azt akkor kihagyom...Köszönöm a válaszokat!
2018. febr. 3. 17:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Szió! Elhiszem,hogy most teljesen kivagy,de még messze van a május,így nem kéne odáig kiégned! Én is azt ajánlom,hogy azt a versenyt hanyagold,ami sok idődet elvesz! Inkább az emeltekre koncentrálj,próbáld meg minél többször elővenni a kémiát,számolj,gyakorolj! Közepekre én nagyon nem készültem,mivel a négy évet rendesen végig tanultam. Gondolom ezzel te sem vagy másképp.Töriből egyszer végig olvastam az anyagot lassan,matekból mi februártól csak ismételtünk,szóval arra otthon nem nagyon készültem(régebbi feladatsorokat nézd át),magyarra nagyon nem lehet készülni,idegen nyelvre sem szerintem.

Sok sikert kívánok! Kitartást!:)

Egy orvostanhallgató

2018. febr. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem gimiben volt egy orvosira készülő osztálytársam. A tanárok 12. elején megmondták neki, hogy ne is gondolkozzon olyan vizsgán, ami nem számít a felvételijéhez. Az angoltanárom, aki pedig nagyon szigorú (de nagyon jó tanár, sokat köszönhetek neki) megmondta neki, hogy mivel októberben megcsinálta az érettségit, idén be se járjon, ne koncentráljon rá, mert nem azt nézik. Persze nagyon okos, értelmes és szorgalmas lány volt. Regeteget tanult, járt ide-oda, a tanárok is nagyon figyeltek rá. Felvették :)


A tanulság, hogy ha ez a célod, ne terelje el a figyelmed olyan vizsga vagy verseny, amit nem lehet pontra váltani. Tudtommal az OKTV nagyon első pár helyezése sok pontot ér, a másik versenyről neked kell tudni, ha nem ér pontot vagy nem reális hogy olyan eredményt érj el ami megérné azt a pontot, akkor tojd le. Nem személy szerint bírálják el a felvételed, mint a Doktor Szösziben, hanem X ponttól bejutsz, alatta meg nem. Nézd meg alaposan, miért jár a pont, mi kell (gondolom ezt már tudod amúgy is) és arra hajts rá.


Sajnálom, hogy a koli miatt nehezebb, de próbálj meg keresni egy csendes szobát, helyet, könyvtárat, ahol nem zavar senki. Kérj engedélyt a felügyelő tanárodtól, hogy te iskola után, vagy esetleg délutáni elfoglaltság helyett is elmehess a könyvtárba tanulni.

2018. febr. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha orvosira készülsz, akkor kémiából, biológiából hozd ki a maximumot, mivel vélhetően úgyis ez lesz a két felvételi tárgyad. A versenyre meg plusz pont is járhat felvételikor, ne hagyd ki! A duplázásos módszerre kell hajtani, az a leglogikusabb.

A többi tárgyra -ami nem felvételi tárgy- ne pazarolj felesleges időt, így pl. magyar, történelem, jó abból még a 3-as is, soha nem nézi majd senki. Matematikából meg a saját érdekedben érdemes készülni, mivel kémiához kell az is, meg aztán egyetemen lesz majd differenciálszámítás, amihez nem árt tudni, hogy a függvény mi fán terem... De első mindenképp a kémia, biológia legyen!

2018. febr. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!