Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések

A kérdés

Szerintetek milyen nehéz lenne felkészülnöm emelt szintű angolra és magyarra?

Angolból tavaly tettem B2-es szintű nyelvvizsgát, úgyhogy kb. B2-es szinten vagyok, talán fejlődtem kicsit azóta.

Magyarból az a probléma, hogy külföldi vagyok, így másat/nem olyan szinten tanultam. Persze abból, amit itt tanulunk, jó vagyok.

Tudom, hogy későn kapok észbe, de (mivel magyar szakra szeretnék menni, ahol nem túl magas a ponthatár, illetve a tanulmányi pontom majdnem maximális) nem is kell feltétlenül 90-100%-os eredményt elérnem, a lényeg, hogy meglegyen.

Szerintetek túl kevés az idő, vagy átmenőre ennyi idő alatt is simán fel lehet készülni?

Keress kérdéseket hasonló témákban: érettségi, emelt szintű, magyar, angol

2018. febr. 4. 22:21  Privát üzenet  

A válaszok
Szerintem az lenne a legjobb ha keresnél egy felkészítő tanárt aki tisztában van a követelményekkel, és vennél nála pár órát

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont 2018. febr. 6. 14:27 Privát üzenet

tölts le előző évekből feladatlapokat, hogy lásd, milyen is egyáltalán

készülj fel a költők, írók életrajzából alaposan

ismerj tőlük 4-5 versek

készülj fel a különböző korstílusokból: felvilágosodás, reneszánsz, romantika stb

tudj reflektálni egy jelenségre, saját véleményt kifejteni

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont 2018. febr. 8. 09:56 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogy fordítanátok az angol "insecure" kifejezést magyarra?
A felvi.hu oldalra az Angol Cambridge nyelvvizsgámat igazoló diplomát angolul kell feltöltsem? Vagy le kell fordítassam magyarra?
Egy könyvfordító mennyit keres általában? (angolról magyarra, magyarról angolra)
Valaki le tudná nekem ezt fordítani románról magyarra? Fontos!
Jövő májusig fel tudok készülni emelt magyarra, úgy hogy 80-90% legyen?
Külföldi állampolgárként szerzet-e jogosítványt valaki mostanában (az elmúlt pár évben), itt Magyarországon? Azért lenne fontos hogy az iskolai végzettségről szóló papírt,...

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!