Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mitől függ, hogy indul 1 szak...

Mitől függ, hogy indul 1 szak v. Nem?(képi illusztráció, bővebben bent) /nagyon különös/

Figyelt kérdés

A 2009-es felvételi statisztikát nézegettem és egy különös dologra bukkantam, amit nem értek!


A fizika szakra 15 a minimum felvehető létszám, a biomérnökre 10.

A fizika szak elindult 14 fő jelentkezett rá, viszont csak 1 főt vettek fel.

A biomérnök n.i., pedig szintén,1-el kevesebben jelentkeztek mint a minimális létszám.


Az egészet nem értem.

Íme egy kép, illusztrációként:


[link]


[link]

(Azért két példányban,h biztos jó legyen)


Kérdéseim:

Hogyan lehetséges az említett dolog?


Költségtérítéses szakok 1 fővel is indítanak?


Én 1. nek jelöltem meg a biomérnök költségtérítéses formában. Felvennének államira is, de Én így akarom. Ebben az éveben 15-en jelentkeztek, és ahova beadtam, oda Én egyedül jelentkeztem 1. helyen Biomérnökre költségtérítésesen...


Szerintetek elindítják a szokot, csak velem?


(Logikailag helyes lenne, mert az állami biztosan indul és a költségtérítésesek velük egyett járnak, tehát az egyetemnek, csak jó, ha akár 1 ember is fizet. + a képes példai is jól mutatja, h a fizika költs. szakot is elindították 1 emberrel)


Kérem, csak az válaszoljon aki konkrét információt tud vagy konkrét példát. (bár ezt mindig beírom és mindig elkezdenek csacsogni, hogy "szeritnem, talán, vagy vagy, úgy vélem,de csak lehet" EZT MOST HAGYJUK KI, légyszíves)


Előre is köszönöm szépen a válaszokat!


2010. jún. 7. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:

elindul-jó nekik ha fizetnek:D

tuti

akkor nem indulna ha se költségesre se ingyenesre nem jelentkeztek volna

2010. jún. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azt értem, hogy megy a folyamat. Tehát, gondolom azért, csak 1 emberrel indul a fizika szak, mert a többit felvették máshova, és csak azaz 1 ember volt a 14-ből aki oda akit nem vettek fel soha, csak oda.

A biomérnök, azért nem idnult, mert a 9 főböl, mindenkit felvettek mindenhova, mivel, ahogy a példa is mutatja, senki nem jelölte meg 1. helyen. Ezért gondolom a 9 főből, mindenkit felvettek a sorredjükben előrébb való helyekre!


Amit nem értek, hogy akkor valóban 1 fővel is elindul e mindig a költségtérítéses szak?

Van e erre álltalános eljárás. Pl.:ha 1 ember is megjelöli 1. helyen, és megvan a pontja, akkor indítjuk a szakot...


Arra lennék még kíváncsi, hogy ugye a ponthatárt nem a szak nehézsége alapján allítják!

Akkor, ha mindenkit felvesznek mindenhova, és biomérnök szakon csak Én maradok, (ha elindítják, de az ilyen eljároskról, majd tájékoztattok, ezért tettem fel a kérdést), akkor a ponthatárt tőlem teszik függővé?


Azért írom ilyen hossan, mert mindig, csak ostoba válaszokat kapok, amik nem is a kérdésre felelnek. Remélem, hogy a hülyék, a felénél befejezik az olvasást:)

2010. jún. 7. 14:39
 3/7 A kérdező kommentje:

1.-nek köszönöm.

Várom a további (esetleg bővebb) válaszokat.

2010. jún. 7. 14:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Mint látod a biomérnökit első helyen 0, azaz nulla!! ember jelölte meg. Valószínűleg azt a 9 embert felvették olyan szakra, amit előrébb jelölt meg....
2010. jún. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Bár ezt leírtam Én is(2x is)

A kérdésem, az eljárásra vonatkozik...

Mitől függ, hogy indul e egy költségtérítéses szak?

Minden költs. szaknál így van e?(1 ember is van, indítják)

Ponthatárra vonatkozóan is kérdeztem. (bár ezt nem konkretizáltam pl.: ugye ettől az évtől az összes egyetemen 200 pont lesz a minimum, bármely szakra. Szóval, ha csak Én mennék biomérnöknek, és pl.: 205 pontom van/több van jóval, csak példa/, szóval akkor ez alapján, határozzák meg a ponthatárt? Mert ugye, ez a jeletkezők számától, meg stb-től függ, nem pedig, a nehézségtől vagy ilyesmi.

2010. jún. 7. 14:51
 6/7 anonim ***** válasza:

A költségtérítéses nem külön szak. Állami finanszírozásúak és költségesek között tényleg csak annyi a különbség, hogy az egyik fizet, a másik meg nem (de ugyanazokra az órákra járnak stb., tehát együtt és ugyanazt tanulják). És a szakhoz tartozó irányszámot is a 2féle finanszírozási forma között osztják meg, tehát a kettőre együttesen értendő.


A mellékelt kép azt mutatja, hogy a költségtérítéses formát páran megjelölték (9. illetve 14fő), de nem első helyen. Ebből én arra következtetek, hogy az állami finanszírozásút tették előbbre, ahová minden bizonnyal elegendő lett a pontjuk , 1 fizikáson kíwvül senki nem kényszerült arra, hogy fizetni kelljen.


Összefoglalva: akkor indul a költségtérítéses forma, ha van kit felvenni.

2010. jún. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, és a ponthatárt az egyetemek nem önkényesen határozzák meg. A fizika szaknál pl. azért lett 195 a ponthatár, mert annak az embernek, akit felvettek, ez volt a pontszáma. Tehát a felvételi pontszámokat az határozza meg, hogy a jelentkezők milyen pontokat visznek, és a legalacsonyabb pontszámmal rendelkező még felvett ember pontja lesz a ponthatár.
2010. jún. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!