Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 1 hónap alatt napi 3, max 4...

1 hónap alatt napi 3, max 4 óra tanulással meg lehet tanulni 550 oldalt kb?

Figyelt kérdés
Van egy kislányom és készülök az államvizsgára. Sajnos csak este tudok tanulni, mert alvásidőben dolgozom. Szerintetek lesz így esélyem?

2018. febr. 10. 07:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Arra figyelj, hogy az utolsó héten csak ismételj!

Tehát oszd be úgy, hogy 30 oldal / nap - nem baj, ha nem részletesen, de ezt a mennyiséget vedd át minden nap, ne csússz vele! 3 hét alatt így átveszed egyszer az anyagot, és marad is heti 1 pihenőnap.

Aztán 2-3 napot szánj a legnehezebb részek ismétlésére, adatok "magolására". Utána pedig 2-3 nap alatt az egészet vedd át mégegyszer!

2018. febr. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez attol is függ, hogy év közben mennyire tanultál. Ugye jobbesetben a tételeket megtanittatták velünk az egyetem alatt, ha akkor megtanultad, akkor most szinte csak ismételni kell, nagyon sok minden beugrik majd olvasás közben. Meg ugye attol is függ, hogy milyen gyorsan tanulsz.


Egyébként szerintem nem kell ráparázni az államvizsgára, két egyetemröl is hallottam, hogy nagyon jofejek még a szigoru tanárok is az államvizsgán, mindenkit probálnak átengedni - ha legalább megszolal pár mondatban. Nekem ismeröseim 250 oldalt egy hét alatt tanultak meg, 4-es 5-ösöket szereztek, ugyhogy szerintem neked is menni fog.:)

2018. febr. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Master képzés. Hát változó, hogy jófejek-e. Sok tételt ha nem is pontosan, de azért dereng, mert ez a szakmám is. 30/nap az óránként 10 oldal, olyan soknak tűnik:(. Van esetleg valami gyors módszered?
2018. febr. 10. 08:20
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem tölem várod a választ, azért leirom. Sokaknak használnak például a szinek, egyik tételt pirosan nyomtatod ki, a másikat kéken. Statisztikák mutatják, hogy jobban befogadja az agy.

Én rájöttem, hogyha olvasgatom, akkor sokkal jobban megmarad mintha görcsösen nekiülök magolni.

Az is fontos, hogy ne fáradtan ülj neki, egyik orán azt tanultam, hogy az agy 11 ora körül képes a legtöbb tudást magába szivni. Ha teheted, probálj meg ekkor tanulni, bár nem tudom a munkád mennyire engedi.

Szerintem az is nagyon fontos, hogy pozitivan állj hozzá, ne azt hajtogasd magadban, hogy ez nem megy, ez nehéz, megbukok, hanem igenis ülj le ugy, hogy ezt meg tudod csinálni.

Egyébként most voltam egy villámolvasás tréningen, bár csak egy napot a kettöböl, de azt állitotta a manus hogy két nap alatt megtanittatja az emberrel, hogy az agy mindent megjegyez amit egyszer lát. Hogy ebben mennyi igazság van, azt mindenki döntse el maga.:D

2018. febr. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Óránként 10 oldal még épp korrekt szerintem, tekintetbe véve, hogy nem új az anyag, és feltételezem, már kidolgozott tételekről van szó, és nem most kell gyűjtögetni az anyagot.
2018. febr. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, kidolgozott tételek. 6 perc alatt én sajnos nem tudok megtanulni egy A/4-es oldalt. De ha már 20 menni fog már örülök:).
2018. febr. 10. 10:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Igaz, én még csak a 60 érettségi tételnél járok, de nekem is van egy módszerem. Én csak úgy tudok tanulni, hogy minden témát összefüggő szövegként megírok, és ebből kiemelem a fontos fogalmakat, évszámokat, neveket stb. Így a kiemelt részek adják a tételek vázlatát, hogy miket kell kifejtened. Plusz én még fejezetekre is szoktam bontani, így könnyebben átlátom, tudom, hogy miről kell beszélnem.


Menni fog, sok sikert. :)

2018. febr. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!