Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az angol "Cooldown" igét...

Az angol "Cooldown" igét hogyan fordítjuk magyarra?

Figyelt kérdés

Egy játékhoz kellene nekem, amin dolgozok, és a képességeknek ugye "Cooldown"jai vannak. Ez azt jelenti, hogy bizonyos idő után újra lehet őket használni.


Tudom, hogy más játékok is használnak valamilyen szót rá, de nem jut ez eszembe.

Lehetőleg egy szóval kellene nekem. A barátom azon vitatkozik, hogy a "Lehűlés" nem helyes ilyen értelemben, és ő az "Újra használható"-t akarja a helyére írni, de az nem nagyon adja át a Cooldown jelentését szerintem. Angolul meg nem hagyhatom, mert a gyerekek magyarul is alig tudnak valamit...



2018. febr. 10. 22:48
 1/4 Roflkopter ***** válasza:
Töltési időre van fordítva LoL-ban például. A lehűlés szerintem sem a legjobb.
2018. febr. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Újratöltés? Ha képességről van szó (fegyvernél ez megzavarhatja őket; mert vannak ugye olyan játékok, ahol például a túlmelegedett fegyvernek is van 'cooldown'-ja)


Sajnos eléggé spéci szó ez.

2018. febr. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

lecsengés, lecsillapodás, elcsitulás

amelyik a legnevetségesebb, azt válaszd

2018. febr. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Újratöltés! Azaz! Ezt a szót kerestem! :D Köszi!
2018. febr. 10. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!