Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE bölcsész karra történelem...

ELTE bölcsész karra történelemből vagy irodalomból éri meg emelt szintű érettségizni?

Figyelt kérdés
A nyelvi szakok érdekelnek a legjobban: japanisztika, anglisztika vagy a finnugor szak (tudom, hogy az a magyar szakon belül van).

2018. febr. 11. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha a magyar szakon belül van oda nem kötelező a magyar emelt?

Én emelteztem mindkettőből, töriből sokkal könnyebb. Könnyebb felkészülni is rá és kötöttebb a javítása, magyarnál szinte úgy javít a tanár ahogy akar, ha nem ért egyet valamivel vagy nem elég jó az érvelésed simán lehúzzák a pontszámod. Túlságosan szubjektív ott mit fogadnak el, úgyhogy ha nem muszáj ne abból emeltezz. Nyelvszaknál úgyse fog kimondottan kelleni egyik tárgy anyaga se, szóval ilyen szempontból meg mindegy melyiket választod.

2018. febr. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értékelem a válaszod és valóban segít, de ha sem töri, sem irodalom nem kell ezekhez a nyelvi szakokhoz, akkor mi kell? Mert tudtommal ezek a tantárgyak humán tantárgyak.
2018. febr. 11. 16:51
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Nyelvi szakon az adott ország törtènelmèt, irodalmàt, kultùráját, nyelvèszetèt tanulod. (Fonetika, morfológia, szintaxis, nyelvtörtènet stb.) Az irodalom ùgy nem kell, hogy a magyar irodalom.
2018. febr. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

Anglisztikára értelemszerûen kötelezô az emelt szintû angol érettségi, és további választható tárgyak pl. a magyar és a töri, vagy egy másik nyelv (német, Francis stb., a "nagyobb" nyelvek).

Magyar szakra is evidens az emelt szintû magyar érettségi. A többi választható tárgy ugyanaz.

Japánra pedig - mivel nem szükséges japán nyelvtudás- bármilyen tárgyak közül választhatsz, de kötelezô legalább 1 emelt érettségi, mint minden btk-s szakra.

2018. febr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Anglisztikához emelt angol érettségi kell valamint hogy tényleg legyen egy stabil nyelvtudásod amire építhetsz. Brit és amerikai irodalmat, törit tanítanak majd egyetemen, de ehhez nem kell előismeret, vagyis felesleges ehhez emeltezni töriből vagy magyarból.


Ami olyan nyelvi szak mint a japán, hogy nem kell beszélni mikor felvesznek az meg nagyrészt a nyelvtanulásról szól, hozzá jön az irodalmuk, történelmük, kultúrájuk, de ezek se kell előismeret.


Lehet én értettem félre a kérdést elsőre, azt hittem azért kérdezed hogy miből emeltezz, mert a pontszám miatt van rá szükséged. Ha azért akarsz csak emeltet írni, hogy jobb alapjaid legyenek egy nyelvi szakhoz akkor felesleges bármelyikből is. Arra figyelj hogy néhány nyelvni szaknál kell egy emelt az adott nyelvből mert felvételi követelmény (magyar szaknál magyar emelt, anglisztika angol, romanisztika olasz, francia, spanyol stb japanisztikához nem kell semmilyen emelt, igazából felesleges is hozzá)

2018. febr. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. febr. 11. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!