Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Honnan veszi néhány ember,...

Honnan veszi néhány ember, hogy emelt szintű érettségire CSAK megyei kormányhivatalban lehet utólag jelentkezni?

Figyelt kérdés

Már többször is olvastam az oldalon olyat (és a környezetemben is hallottam), hogy ha az ember már leérettségizett és nem áll tanulói jogviszonyban, akkor csak a megyei kormányhivatalokban tud emelt szintű érettségire jelentkezni. Az oktatás.hu-n egy betűt nem írnak erről, sehol nincsen ez leírva...ezért nem értem, hogy ezt honnan veszik.


Én is idén szerettem volna emeltet tenni (már leérettségiztem, nincs tanulói jogviszonyom), elolvastam a tájékoztatót, amiből nekem a következő jött le: Megyei kormányhivatalban és középiskolában is van lehetőség emelt szintű érettségire jelentkezni, csupán annyi a különbség, hogy a kormányhivatalban az általunk kitöltött jelentkezési lappal kell megjelenni (+szükséges iratok) és vagy csekken vagy átutalással (az Oktatási Hivatalnak) fizethető ki a vizsgadíj, míg ezzel szemben a középiskolában kitöltik a jelentkezési lapodat (vagy legalábbis ők adnak jelentkezési lapot) és átutalással kell kifizetned a vizsgadíjat az Oktatási Hivatalnak. Az adott középiskola nem köteles fogadni. Mivel az emelt szintű érettségiket a kormányhivatal szervezi, ezért mindkét esetben ők osztanak be, ők értesítenek a dolgokról stb., viszont ez a jelentkezést nem befolyásolja.


Úgyhogy én eldöntöttem, hogy a helyi gimiben jelentkezek, mert ott ismerős vagyok, közel van stb., de mindenki mondta, hogy ott nem lehet, el fognak küldeni, majd meglátod stb., de én úgy voltam vele, hogy ez baromság, mert sehol nincsen leírva az, hogy középsikolában nem lehet emelt szintű érettségire jelentkezni, úgyhogy elmentem. Fogadtak és elintézték nekem, szóval sikeresen jelentkeztem egy emelt szintű érettségire egy középiskolában. Ennek ellenére néhányan még mindig meg akarnak róla győzni, hogy nem, olyat nem lehet....Ezt mire alapozzák?


2018. febr. 12. 23:07
 1/1 anonim ***** válasza:

"Városi legenda":D

Gondolom, abból adódik, hogy

- a beosztás központilag történik

- a suli nem köteles foglalkozni az ügyeddel

Szóval igazán semmi sem köt majd az eljárás során ahhoz a sulihoz, ahova besétálsz.

2018. febr. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!