Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyelvtanuláshoz kell a magyar...

Nyelvtanuláshoz kell a magyar nyelvtan ismerete?

Figyelt kérdés

Nyelvvizsgára készülök, de sose ment a magyar nyelvtan..világéletemben minden év végén kettes voltam jóindulattal, félévente rendszeresen megbuktam nyelvtanból, írásbeli érettségin is :-) aztán szóbelin átrugdostak, de a mai napig rejtély ez a főnév, meg igeidő meg összetett mondat meg helyesírás, ragozás pontosabban nyilván biztos használok főneveket :-) meg ragozok is de megtanulni hogy mi az az sose ment :-) Mindegy is....most nem adják ide a diplomámat :-) nyelvvizsga nélkül és most hogy neki kezdtem tanulni az angolt egy csomó minden nem világos...muszáj hozzá érteni a magyar nyelvtant vagy egyáltalán a szabályokat?


Van olyan nyelv amihez nem kell nyelvtan...én most nem érek rá magyar nyelvtant tanulni...egy életre megutáltam...a mai napig sose tudom hova kell a vesszőt rakni :-) Azt is csak úgy ráérzéssel ahova gondolom.....


2018. febr. 15. 14:09
 1/5 A kérdező kommentje:

Megcsináltam egy szintfelmérőt ebből nagyon nem lesz nyelvvizsga....


Angol szintfelmérő

Ha nem tudod, hol áll most az angolod, előzetes tájékozódásul töltsd ki ezt a tesztet, de ahhoz, hogy a te tudásszintednek legmegfelelőbb csoportba kerülj, inkább gyere be az Euro Nyelviskolába és írd meg a benti, átfogóbb szintfelmérőt. Jobban megy a beszéd, mint a nyelvtan? Akkor az online teszt nem neked való! Egyeztess velünk időpontot, hogy felmérhessük valós tudásodat!


Értékelés

9 helyes válasz a(z) 50 kérdésből.


Gondolom a nyelvvizsga vásáslást büntetik.....


Vajon melyik hülye találta ki ezt a nyelvvizsgát a diplomához.....

2018. febr. 15. 14:16
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

Nem árt :)

Nehéz elmagyarázni valamit, ha magyarul sem tudod. Nincs mihez viszonyítanod.

Ha csak úgy szeretnél megtanulni egy nyelvet, akkor szerintem az megy bárkinek.

De ha nyelvvizsgázni szeretnél, ott nyilván fontos a pontosság, helyesség.

Mindenképpen egynyelvű vizsgát ajánlok, az sokkal egyszerűbb. Vannak felkészítő könyvek, munkafüzetek, de tanfolyamok is.

Egyedül egyébként nagyon nehéz idegen nyelvet tanulni, annak is aki magyar nyelvtanból tökéletes.

2018. febr. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ :-)
2018. febr. 15. 14:49
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

De egyébként nem az ilyen vesszőkön meg a helyesíráson múlik.

Inkább nyelvtani alapok. Mi az az alany, állítmány tárgy. Ez nem árt angolban a mondatképzéshez vagy kérdések, tagadásokhoz.

Igeidők ismerete.

Szerintem ez a fontos angolnál.

Olasz, spanyol esetében még fontos lehet, hogy tudd, hogy mi az a magas és mély magánhangzó.

2018. febr. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Eszperantó?


Amúgy attól, hogy neked nem megy valami, nem hülyeség.

2018. febr. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!