Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Help! 10 nap érettségiig és...

Help! 10 nap érettségiig és egész évben elmaradtak a nyelvtanórák! Hogy tudnék átmenni?

Figyelt kérdés
20 tétel van nyelvtanból ez kb olyan vastag mint egy töri könyv. Hogy menjek át nyelvtanból? Tudom, hogy elég hülyén hangzik de meg se tudok belőle szólalni. Kizárt, hogy mindet meg tudjam tanulni még a többi tantárgyból is van egy csomó tételem kidolgozatlan. És még a tanár sem bír annyira. Mit pontoznak szóbelin?
2010. jún. 8. 11:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Tanuld meg! 10 nap 20 tétel? Viccelsz, hogy nem tudod megtanulni? Nekem egyik napról másikra vannak 40 tételeim... mint például most csütörtökre.
2010. jún. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
Különben sem most kellene észbe kapni :D az írásbeli egy hónapja volt, azóta feltételezem otthon voltál... Eddig mi a fenét csináltál? Fősulira akkor ne menj, ha 20 tétel megtanulása problémát okoz 10 nap alatt
2010. jún. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
De már ha az írásbelid jól sikerül akkor sincs aggódni valód.Én is alig tudtam valamit a szóbelin.Egyébként pedig nem is a lexikális dolgokra mentek.
2010. jún. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én két nap alatt tanultam meg az összes tételemet, nem csak a nyelvtant, ami nekünk nemcsak egy évig nem volt, hanem 4 éven keresztül nem tartotta meg a tanár (megjegyzem az irodalmat se nagyon). Így lett 77%os az érettségim.

Általános műveltséggel már a kettes biztosan megvan.

2010. jún. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én már csak a helyszínen jöttem rá, irodalom érettségin, hogy voltak nyelvtanból is tételek XD. Valamit mondtam, amit éppen jónak láttam, és átmentem.

Mellesleg az érettségin sokszor a legszigorúbb tanárok is hihetetlenül segítőkészek, szinte ők mondják el helyetted a tételt, csak ne bukjál meg. Mert az nekik is plusz munka ám a nyáron, és amúgy se akarnak soha többet viszontlátni :D

2010. jún. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem 31 tételem van még 16-ig, szal...
2010. jún. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

10 nap? Ne idegesíts már:DD

Nekünk négy év alatt nem volt egy darab nyelvtanóránk se, mégis max pontosra feleltem:D

Elolvasod kétszer a könyvet és magyarázol róla...

Nem kell hozzá semmi extra...azért a szófajokat meg már csak el tudod mondani, meg azt, hogy hogy kérdezünk rá:D

Meg mondjuk nyelvjárásoknál megtanulsz párat és kész..

Nevetséges az egész:D:D

2010. jún. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

1 nyelvtan tétel nekem 1 füzetlap.

Elolvastam az összeset háromszor, aztán kinyomtattam az összes vázlatát egy A4-es oldalra.

2 nap alatt megtanultam így 20 tételt. Ja, és maxpontra megyek és meg is adják, ha kihúzom 4-5 percig.

2010. jún. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25%
nem most kellene kapkodni, utolsó héten... elvileg azért volt másfél hónap szünet hogy mindent megtanulj. és ha egyedül nem megy másoktól el lehetett volna kérni. ez a te hibád, old meg
2010. jún. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

én se tanultam még az írásbelik óta semmit, de két hét alatt simán elolvasok 80 tételt

4 év alatt már a legtöbbet megtanultam

2010. jún. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!