Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy hívjuk azt, amikor egy...

Hogy hívjuk azt, amikor egy pl. fgv. Alá írunk vmit, és hány ilyen van? - sup, inf, res

Figyelt kérdés
Az összes ilyen példát tudni szeretném, ha a felsorolás mellé linkeket vagy rövid jellemzést a saját szavaitokkal tudtok az nagyon jó lenne. Köszi!

2018. febr. 21. 00:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Sehogy nem hívjuk, ezek simán csak függvények, amik függvényhez rendelnek valamit. (A példáid pl mind valamilyen számot. Ha nagyon akarod, mondhatod rájuk, hogy funkcionál.) Nincs róluk tételes lista, végtelen sok van belőlük.
2018. febr. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

*mind akár számot is rendelhet


A sup meg az inf bármilyen rendezett halmazon értelmes. Amikor nem testbe hat, akkor ne mondd rá, hogy funkcionál.

2018. febr. 21. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mit értesz az alatt, hogy a függvény alá írunk valamit? Mit?


Amiket te felsoroltál annak köze nincs ahhoz, amire szerintem gondolsz.


sup: A sorozat legkisebb felső korlátja.

inf: A sorozat legnagyobb alsó korlátja.


A res hirtelen nem ugrik be, hogy mi lehet. Milyen más példákat szeretnél még ezeken kívül? Az a baj, hogy teljesen értetlenül állok a kérdésed előtt.

2018. febr. 21. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%

Függvényvizsgálatra gondolsz?

[link]

2018. febr. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 dq ***** válasza:
0%

Az inf/sup/int stb alá a paramétert szoktuk írni.


Nem tudom hogyan hívják. Könnyen megeshet, hogy sehogy.

2018. febr. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat, a Res (reziduum) az pont nem olyan, mint a szuprémum meg az infémum, az olyan, mint a lim (határérték). Akkor most ketté van osztva a csoport:

- egyik, amiket a fgv. alá írunk, pl. sup meg inf

- másik, amiket fgv. elé írunk, és alájuk ált. meg azt, hogy a fgv. változója hova tart

Melyik csoportnak milyen nevet lehetne adni? Biztos, hogy nem csak ezek vannak...

2018. febr. 21. 12:58
 7/10 A kérdező kommentje:
Mit szólnátok, ha elneveznénk a két csoportot, javaslatok?
2018. febr. 22. 19:53
 8/10 anonim ***** válasza:
Én még mindig nem tudom, hogy mire gondolsz és mi szerint akarnád ezeket csoportosítani. Ezek mind a függvény tulajdonságait írják le, nem tudom hogyan lehetne csoportokra bontani.
2018. febr. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szerintem hívjuk attributereknek őket.

Az alapján csoportosítom, amit egyszer már leírtam, hogy

A) bizonyos attributert a fgv alá írunk

B) bizonyosokat meg elé és alá pedig vmilyen változót, pl. z=-1 vagy h tart végtelenbe.

2018. febr. 22. 20:28
 10/10 anonim ***** válasza:

Jó, így már értem. :D Én úgy képzeltem egészen eddig, hogy fel van rajzolva a függvény grafikonja és hogy az mellé/alá miket írunk, de így már világos, hogy mire gondolsz.


a) csoport: Amikor nem írunk semmit alá/fölé:


- maga a függvény (f(x) = 1x+2)

- deriváltak (f'(x) = 1, stb.)

- zérushely

- értelmezési tartomány

- értékkészlet

- (lokális) maximum/minimum

- infimum, supremum

- ???


b) csoport: Amikor valamit írunk alá/fölé:


- limes

- integrál

- summa (bár nem tudom ez passzol-e a fgv.-ek témakörhöz)

- ???


Így hirtelen ennyi jutott eszembe.

2018. febr. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!