Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Honnan tudom hogy megegyezik...

Honnan tudom hogy megegyezik a két hő?

Figyelt kérdés

"15 g CuSO4x5H2O vizmentesitéséhez elvileg hány g szén tokéletes elégetéséből származó hő szükséges? (Tételezzük fel azt a képtelen esetet, hogy a felszabaduló hő teljes mennyisége a kristályvíz mentesítésre fordítódik)

CuSO4x5H2O(sz) = CuSO4(sz) +5 H2O(g) Q1= +300 KJ/mol

C(sz)+O2(g) = CO2(g) Q2 = -394 kj/mol"


Az lenne a kérdésem hogy honnan tudom hogy megegyezik a Q1 és Q2? Mert a megoldókulcs azt irta hogy a szén égése során felszabaduló hő = rézszulfát vizmentesítéséhez szükséges hővel. Ezek után már kitudtam számolni, csak aggaszt, hogy nem jöttem rá magamtól.

Köszönöm szépen aki elmagyarázza!


2018. febr. 21. 18:31
 1/2 tomika36 válasza:

Te most komolyan ezen az oldalon akarsz ilyesmiről érdeklődni? Olvastad már a többnyire magasröptű kérdéseket? Nekem hetente küldik a legjobb témákat, a legtöbben jókat röhögök, vagy éppen sírok!

Arra azért ne vegyél mérget, hogy itt jó és helyes választ fogsz kapni, de azért üdítő a kérdésed.

2018. febr. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ha ez a tényleges feladat leírás, akkor a zárójelben levő részből derül ki. (Tételezzük fel azt a képtelen esetet, hogy...) Ha a felszabaduló hő teljes mennyisége a kristályvíz mentesítésre fordítódik, akkor egyértelműen adódik, hogy a két hőmennyiség megegyezik. Elvileg ennyi. Remélem segítettem, és nem mondtam butaságot. :)
2018. febr. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!