Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pályaelhagyás 32 felett?...

Pályaelhagyás 32 felett? Tanítani szeretnék, azt hiszem.

Figyelt kérdés
Könyvelő vagyok, pénzügyi számviteli területen dolgoztam eddig. Első Kisfiammal vagyok itthon, és korrepetálom férjem gyermekét, aki alsó tagozatos. Életemben ennyire lelkes nem voltam még, mint mikor felkészülök, és kitalálom, hogy magyarázzam el. Türelmem is van hozzá. Igazából a korábbi munkámban is imádtam az újakat betanítani, míg egy jó mérleg sosem hozott lázba. Beszéltük is a ferjemmel, hogy nekem túl monoton és száraz az, amit eddig csináltam és agyaltunk is, milyen munka illik igazán hozzám. De tanárrá válni nem olyan, mint nyitni egy kávézót, boltot, vagy ingatlanügynöknek állni. Azonkívül anyagilag sem biztos, hogy kifizetődő. :D Viszont mi van akkor ha tényleg ez tenne boldoggá, de erre nem 18 évesen jöttem rá, hogy jelentkezzek egy tanár vagy tanítóképző főiskolára. Agyament dolog lenne váltanom?
2018. febr. 26. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Nem agyament, és ha úgy érzed untat a munkád mindenképp váltani kell - még akkor is, ha a pénz kevesebb lesz!! Mert anyagiban nem mérhető a veszteség, ha valakinek olyan munkát kell egy életen át végezni, amit nem szeret. És a "nyereség" sem mérhető, ha azzal foglalkozik, amit szeret.

Tanítani csodálatos! Sajnos, ami nem ugyanaz: 1-2 gyermekkel foglalkozni, vagy 30 fős osztállyal, ahol csak töredékesen tudod megvalósítani, amit szeretnél. Akik tanítanak és hivatásukként érzik ezt azok tudják, évről-évre nehezebb ez.

Ha van most egy kis időd, ajánlom ezt: Egy nagy pedagógus, egy bölcs asszony, Winkler Márta

https://www.youtube.com/watch?v=NeZ4Jy-9XE8

2018. febr. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Nem akarlak elkeseríteni, szerintem fantasztikus dolog tanítani, viszont csak akkor vágj bele, ha megengedheted magadnak, hogy sok-sok évig a 200 ezer Ft-ot sem éri majd el a fizetésed. :(
2018. febr. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem agyament, csak minden a pénz kérdése.

Ha a férjed támogat ebben akkor mindenképp vágj bele. :)

2018. febr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem. A tesóm az óvodapedagógusi fősulit fejezte be épp most januárban. 42 éves... 39 évesen kezdte.. és rengetegen voltak a korosztályából. Sőt, túlnyomórészt 30+ volt az évfolyam.
2018. febr. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Néhány dolgot végy számításba.

1. Ez talán csak az újdonság varázsa, nem biztos, hogy 5-10 év múlva is élveznéd a tanítást.

2. Egy gyerekkel foglalkozni hetente egyszer nem ugyanaz, mint 25-30 gyerekkel foglalkozni napi 5 órában.

3. A fizetésed nagyon alacsony lesz. Jelenleg egy egyetemet végzett, pályakezdő tanár havi fizetése 200 ezer forint, és ez sajnos bruttó érték. Kafetéria nincs. Bár az évek múlásával emelkedik az összeg, sosem fog felvetni a pénz.

4. Ha tényleg lelkiismeretes vagy, és készülsz az órákra, nem sok szabadidőd lesz. Eleve tanítasz napi 5 órát. Minden órádra készülsz mondjuk fél órát, az már 7 és fél. És akkor még nem beszéltünk a dolgozatok vagy a beszedett füzetek javításáról, nem beszéltünk az adminisztrációról (pl. jegyek bepötyögése a digitális naplóba). Nem beszéltünk a rendkívüli eseményekről (pl. farsang).


Szóval nagyon meggondolnám a helyedben, hogy rászánjak-e 5 év tanulást erre a pályára.

2018. febr. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát igen, nem vagyok egy milliomos feleség, hogy mindegy legyen én mennyit viszek haza, főleg így, hogy már család vagyunk, férjem tartás díjat fizet, stb. Ketten együtt keresünk úgy, hogy abból szépen jut arra amit szeretnénk elérni apránként, kevesebbel nagyon nehéz lenne.

Köszönöm az építő hozzászólásaitokat, marad a saját csemeték okítása, de azért még gondolkozom, hogy mi más módon tudnám ezt az elképzelést valamelyest bevonni az életembe.

2018. febr. 26. 12:51
 7/8 anonim ***** válasza:
64%
A korrepetálást tudom javasolni, ha van felesleges időd és energiád.
2018. febr. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

A korrepetálást és a tanítás 2 külön dolog.


Aki korepra megy az tudni is akar, aki meg csak ott van nem biztos:) Ezt azért tartsd észben. Az hogy te egy diáknak elmondod szép és jó, de ha közben 6 cigánygyerek magyarázna órán egymásnak egyből másabb lenne a helyzet, és ebben meglehet csömörleni.

2018. febr. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!