Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez beleszámít a továbbtanulásba?

Ez beleszámít a továbbtanulásba?

Figyelt kérdés

A 11. év végi és a 12. félévi bizonyítványi átlag beleszámít a továbbtanulásba (például a pontokba)? (Az érettségi tantárgyakat tudom, hogy igen, de itt most a komplett bizonyítványról beszélek.)

Ha pl. biológiából rosszul állok (3-asra), de pl. mérnökinformatikusnak szeretnék a későbbiekben tanulni... Érdemes (ennek ellenére) a biológiára is "rágyúrni" (már csak a jegyért és az év vége miatt)?

Tehát a nem érettségi tantárgyak, valamint amivel nem tanulok tovább... :)



2018. márc. 4. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem előbb olvasd el a pontszámítás szabályait, és ha azután van kérdésed, azt tedd fel. Egy kicsit bonyolultabb, mint hogy 2 mondatban válaszolni lehessen rá.


[link]


Egyébként hogy valamit írjak is, év végi eredmények számítanak, félévi nem, és nem minden tárgyból.

2018. márc. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

11. és 12. év végi jegyed számít (matek, irodalom, nyelvtan, idegen nyelv, illetve természettudományos tárgyaknál két lehetőség van: 1) legalább két évig tanult tárgyat vesznek figyelembe pl. biosz 11-12.osztály

2) két, egy évig tanult tárgyat pl. kilencedikes fizika és tizenegyedikes biosz, de ez csak akkor jó, ha mindkettőt egy évig tanultad!

Amelyikkel jobban jársz, azt nézik.

Ha az angol az első nyelved, a német a második, akkor is azt nézik majd amelyikkel jobban jársz. Ha angolból négyes voltál, németből ötös, akkor a németet.

Tehát teljesen mindegy hogy a többi tárgyból hanyas vagy/leszel, ilyen szempontból.:)

Érdemes kiválasztani egy természettudományos tárgyat, amiből minél jobban tudsz teljesíteni, a többiből pedig összehozni egy olyan jegyet, ami neked megfelel, ez lehet kettes, de akár négyes is.:D

Ha mérnökinformatikusnak készülsz, akkor se számít az informatikából szerzett évvégid.

Remélem érthető, de felvin is érdemes olvasgatni.

2018. máj. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
42%

Szia!

Barátom is mérnökinformatikusnak jelentkezett. Ahogy az előbbiekben leírták, a biosz, kémia, földrajz, fizika közül te választod ki, melyik tantárgy érdemjegyét vegyék figyelembe. Szóval válassz ki egyet a négy közül, szerintem a fizikát érdemes, amit rendesen tanulsz, a többit meg hagyd a fenébe. Készülj még sokat az infóra (esetleg szakmaira) és a matekra, mert azokat akár be is tudod duplázni, vagy ha nem is duplázol, ennek a két tantárgynak az érettségi eredménye ér majd a legtöbbet.


Egyébként melyik egyetemet nézted ki? BME, ÓE vagy esetleg vidéken? :)

2018. jún. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi az értelmes választ!

A PTE-re szeretnék jelentkezni, pécsi vagyok. :) Majd számolgatok, nézelődök, gondolkozok ezen a témán.

Köszönöm még egyszer! :)

2018. jún. 4. 20:03
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

#3-as voltam


Köszi a lepontozást. Aki ezt csinálta, mondja már meg, melyik része nem igaz a mondandómnak. Sértődés nélkül kíváncsi lennék, mi nem tetszett.


Neked kérdező pedig sok sikert! Pécs egy szép város, voltam ott nyílt napon, de biztos te is nagyon szeretheted, ha nem vágysz Pestre. :)

2018. jún. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm. :)
2018. jún. 5. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!