Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákmunka csak diákigazolvánnyal?

Diákmunka csak diákigazolvánnyal?

Figyelt kérdés

Nappali rendszerű okj-n tanulok, de ki szeretnék iratkozni a közeljövőben. Ha a diákigazolványom nálam maradna (okt.31-ig érvényes), akkor vállalhatok diákmunkát?


Szeptembertől újra diák leszek az biztos, csak addig nem lenne jogviszonyom.



2018. márc. 7. 16:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért iratkoznál ki? Nem logikus...

Amúgy ha megszűnik a tanulói jogviszonyod és felülvizsgálják, akkor kieshetsz a diákmunkából.

2018. márc. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Személyes okokból szeretnék a mostani helyről kiiratkozni, majd szeptemberben átmenni máshová.

Viszont élni addig is kell valamiből és valljuk be szakma nélkül a diákmunkák között hamarabb találok normálisat, mint máshol. Ha "csak" kiesek az adott helyen, megyek következőhöz, kismillió szövetkezet van...

2018. márc. 7. 20:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor már, ha kiiratkozol, célszerű lenne munkaügyi központba regisztrálni és rajtuk keresztül elvégezni OKJ-t, mert ott tanulás mellett ösztöndíjat is kapsz, havonta olyan 60 ezer körül (legalább is én mikor szakmát tanultam ennyit kaptam ott), egészen a képzés elejétől a végéig.
2018. márc. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Haha, iskola szövetkezet válogatja. Én például Multi Job által dolgoztam, és anno félévkor kiiratkoztam, mert a tanult szakmai oktatás gyenge volt. De év elején lemásolták a jövő évig érvényes diákom, és dolgoztam általuk ugyanúgy.
2018. márc. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!