Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A SOTE-re a felvételi hogyan...

A SOTE-re a felvételi hogyan zajlik? Van felvételi teszt?

Figyelt kérdés

Engem az érdekelne, hogy van karikázós teszt és ennek az eredményéhez adódik hozzá az érettségin elért átlag és majd határozódik meg a felvételi jegy?

Lehet, hogy amatőr kérdésnek hangzik, de nem Magyarországon élek és a felvi.hu oldalon néztem, de nem kaptam információt ezzel kapcsolatban.



2018. márc. 12. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Nincs külön felvételi és alkalmatossági. El kell érni a ponthatárt és kész-
2018. márc. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen :) És miből áll a ponthatár? Az érettségi jegyekből?
2018. márc. 12. 19:29
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Minden le van írva a felvi.hu-n. Kis segítség: [link]
2018. márc. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon már nincs külön felvételi teszt SEHOL. Egy két helyen alkalmasságit kérhetnek pluszba, de az érettségi a felvételi. Eredetileg ezért is van emelt, de aztán nem tették kötelezővé sajnos....
2018. márc. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Hát de, az emeltet tulajdonképpen kötelezővé tették legalábbis sotéra a felvétel feltétele hogy két emelted van.
2018. márc. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. márc. 13. 14:59
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Először is SOTE már nem létezik a hivatalos neve SE, tudom a SOTE jobb volt, és én is így hívom. Mindazonáltal nem csak általános orvosi szak van, hanem gyógyszerész, fogorvos, dietetikus, gyógytornász, stb. Dietetikán, gyógytornászon, védőnőn, mentőtiszten nincs kötelező emelt!
2018. márc. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Minden orvosira kötelező a 2 emelt érettségi (biosz és fizika/kémia), nemcsak a SOTE-ra. Néhány budapesti egyébként néhanap megnézhetne 200 ezres vidéki nagyvárosokat (pl Pécs, Szeged, Debrecen), mert néhány kommentből az a benyomásom, hogy szerintetek Budapest az egyetlen város MO-n, és azon kívül csak falvak vannak, az anatómia gyakorlatok istállóban zajlanak vagy nem tudom, mi jár egyesek fejében...

Utolsó, nem teljesen igaz, amit írsz. A SOTE/POTE/SZOTE/DOTE neveket (bár mint írtad nem hivatalosan) ma is használják, az alábbi ORVOSI KAROK (volt orvosi egyetemek) rövidítéseként.

SOTE: SE-ÁOK

POTE: PTE-ÁOK

SZOTE: SZTE-ÁOK

DOTE: DE-ÁOK

Tehát, valaki akkor jár a SOTE-ra, ha az orvosin tanul a Semmelweisen, ugyanez igaz a 3 vidékire, akkor jár a POTE/SZOTE/DOTE-ra, ha orvosin tanul az adott egyetemen.

2018. márc. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!