Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elvégezte mostanában valaki...

Elvégezte mostanában valaki az óvodai dajka tanfolyamot?

Figyelt kérdés

Van értelme megcsinálni?

Esetleg a kisgyermekgondozó OKJ-ról vélemény?


2018. márc. 14. 22:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Részben hozzá tudok szólni a kérdésedhez. Sokáig én is OKJ tanfolyamokat nézegettem, a kisgyermekgondozót. Aztán inkább úgy döntöttem, hogy az ELTE-re megyek, ősztől ott fogok tanulni. Lehet, hogy a tanfolyammal hamarabb végzel, mert csak egy 1 év (a dajka még rövidebb, ha jól emlékszem), de sok pénzt kell fizetni érte, ami később lehet nem lesz kifizetődő. Arra gondolok itt, hogy nem tudsz vele olyan könnyen elhelyezkedni. 2009 óta van kisgyermeknevelő képzés az ELTE-n, előtte csak OKJ volt. A nyílt napon több lány is mondta, hogy azért végezte el az OKJ-t, mert az rövidebb, de sokszor már azt írják az álláshirdetésekbe, hogy alapdiploma a felvétel feltétele, és szeretnék elmélyíteni azt a tudást, amit a tanfolyamon szereztek, mert elég felületes volt. Heti egy nap, reggeltől estig, hát szerintem jobb lenne elosztva, meg ha belefér az idődbe, akkor jobb lenne az egyetem. Én ezek miatt döntöttem az egyetem (vagy főiskola, mert csak főiskolai képzés) mellett, ki lehet bírni azt a három évet, a legrövidebb képzések egyike. Persze, itt is van mesterképzés, plusz 2 év, de erre nem kell elmenned, ha nem akarsz, az alapdiploma is megadja azt a végzettséget, amivel el tudsz helyezkedni. Aztán ha úgy döntesz, hogy szeretnél mentor lenni (aki irányítja a bölcsikben az újakat), akkor ezt 5 év szakmai tapasztalat után teheted meg.


[link]


[link] &sz=tudas


[link] &sz=munka


[link] &sz=merre


Bocsi, hogy főleg a kisgyermeknevelőről írtam, csak én ebben vagyok érintett.

2018. márc. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!