Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kármán Tódor Kollégiumban...

Kármán Tódor Kollégiumban szociális alapon való bekerüléshez milyen szempontokat vesznek figyelembe?

Figyelt kérdés
Szeptembertől remélhetőleg BME GPK-ra fogok járni, de semmi átlátható választ nem találtam az interneten a kollégiumi bejutásra. Odáig eljutottam, hogy gólyáknak szociális és tanulmányi alapon veszik figyelembe a dolgot, és hogy inkább szociálisan lenne nagyobb esélyem gólyaként, de ott mi számít? Kérdezem vidéki, egyke gyerekként egyedül nevelő minimálbéres szülővel.

2018. márc. 19. 17:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Tanulmányi alapon a felvételi pontszám számít, ez tavaly 447 pont volt.


Szociális alapon van egy pontszámítási rendszer, az alapján kijön egy pont, és úgy jutsz be. Leginkább az egy főre jutó jövedelem számít. Most nem találtam meg, hogy mennyi volt a határ a korábbi években, de úgy emlékszem, amikor érintett (2014 ősz), akkor 33 pont volt. A linken remélhetőleg megtalálod a pontos pontszámítási módot, a 45. oldalon kezdődik, de ha mégse nyitná meg, akkor a BME Térítési és Juttatási Szabályzatának (TJSz) 2. számú mellékletét keresd.

[link]


Ha közvetlenül nem nyitná meg, innen előbb utóbb megtalálod (ez a BME Központi Tanulmányi Hivatal honlapja)

[link]


Illetve itt találsz még tök jól összeszedett, hasznos infókat, főleg ha tovább tekersz a hírfolyamban egészen a tavaly nyár végi hírekig.

[link]

[link] i-felveteli

Itt találsz egy e-mail címet is, ha még kérdésed marad, szerintem bátran írj oda.

2018. márc. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!