Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan fegyelmezzem a diákokat?

Hogyan fegyelmezzem a diákokat?

Figyelt kérdés

Kezdő tanár vagyok, ráadásul még sokkal fiatalabbnak nézek ki a koromnál. ( 25 vagyok, de 17-nek nézek ki) Kedves és korrekt próbálok lenni, kiabálni nem igen szoktam. Sajnos a tanítványaim közül csak az intelligensebbeket tudom megfogni a stílusommal, a többiek tesznek a fejemre. Sokan mondják, hogy meg kellene öregednem, hogy legyen tekintélyem... Azt azonban nem szeretném kivárni. Nem érzem magam alkalmatlannak a pályára, szeretem a gyerekeket és szeretek tanítani is, ezért is léptem a pályára. (Mielőtt valaki azt írná, biztos másra nem vagyok jó azért tanultam tanárképzőbe, ellenkezőleg, készültem a pályára és az eredményeim is jók voltak, sőt a gyakorlat is jól sikerült. Kérlek írjatok valami biztatót, hogy majd alakul vagy lesz ez még jobb. Járt valaki már hasonló cipőben? Van tapasztalat? Mit tegyek?

Köszönöm a válaszokat!

:)



2018. márc. 19. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

A közoktatás amúgy is rohad, önmagában az probléma, hogy a szülők képtelenek nevelni a gyerekeket, plusz az értelmes diákok nincsenek elkülönítve a léhűtőktől - és a léhűtők sincsenek felkarolva. A tanárok kezében pedig ezeknek a problémáknak a megoldására nem léteznek bevált módszerek. A legproblémásabb gyerekekkel nem tudnak csinálni semmit, de soha nem is tudtak. Amikor te voltál kisiskolás, akkor se.


A közoktatást meg nem a piac formálja, hanem állami monopólium, így arra a kérdésre, hogy "lesz-e jobb", csak azon múlik, hogy politikai oldalról van-e igény változásra. Ami változhat, az az, hogy több lesz a hittan, erkölcstan és egyéb tölteléktárgyak és valószínűleg a gyereknevelési problémák megoldását úgy próbálják orvosolni, hogy annyira leterhelik a diákokat, hogy azoknak feleselni se legyen erejük.

2018. márc. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Szépen leírtad, hogy van egy problémád, ezen kívül gyakorlatilag a semmit írtad le 7 soron keresztül. Ne érts félre, nem bántani akarlak, de ha nem tudod pontosan megfogalmazni, hogy mégis mivel van a probléma, akkor mi sem tudunk semmi építő dolgot mondani.

Ezen kívül semmit nem tudunk a helyzetről;

-Milyen szakos tanár vagy? (Mert mondjuk egy "semmiértelme" tárgynak, mint ének vagy rajz, nem is lesz esélyed fegyelmezni.)

-Milyen iskolában tanítasz? (Általános/Közép, de az országon belül akár régiónként is változhatnak az iskolák. Az sem utolsó szempont (és itt nem arról van szó, hogy rasszista lennék), hogy hány kisebbségi jár az osztályba, mivel jellemzően az ő kultúrájukban a(z iskolában szerzett) tudásnak nincs sok tisztelete.)

-Konkrétan mi a probléma? (Ordibálnak/beszólogatnak/nem figyelnek/egyéb?)


Annyit tudok biztosan mondani, hogy próbálj meg olyan tanároktól tanácsot kérni, akiknél nincs annyi rendbontó az órán. Ahogyan én visszaemlékszem, voltak olyan órák középiskolában, ahol kb. semmit nem tudott csinálni a tanár, egy másiknál azért volt síri csend, mert pl. ivásért egyest osztogatott és a dolgozatok is nagyon nehezek voltak, egy harmadik meg csak egyszerűen jól tanított; interaktív volt az óra, mindent korrektül és érdekesen elmondott.


Vannak jó módszerek a pokol megfékezésére, de nincs minden esetben működő megoldás, ezt mindenkinek maga kell kitapasztalnia.

2018. márc. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Angoltanár vagyok, kisvárosi iskolában. Igazából inkább falusias a jellege a településnek.

Az óráimon állandóan beszélnek, és mivel minden tanuló egy-két kivételével egyformán beszél többször meg kell állni és lepirítani őket, majd folytatják egy 5 perc múlva. Sajnos a legtöbb osztályban, ha gond van a diákokkal és a tanár szóvá meri tenni, már jönnek is a szülők, akik megtámadják a tanárt. Az egyik osztályt azért én tanítom, mert más nem hajlandó elvállalni őket, én "nyertem meg" kezdőként őket. Nem lehet játszani sem velük, mert üvöltöznek vagy fetrengenek a földön. A múlt alkalommal azért is hagytam velük abba a játékot, mert egyszerre rohant le az egész osztály, hogy ő szeretne lenni a játékos, aki kimegy. Kijárkálnak a táblához és beszélnek hozzám, amíg tartom az órát, nem győzöm helyre küldeni őket. (Beírni bevallom nem merek nekik, mert én is félek a szülőktől, akik már pár kollégát kikészítettek) Kezdő tanár vagyok, 3 hónapja dolgozok csak. Még bele sem rázódtam, nem szeretnék ujjat húzni már korán a szülőkkel.

Egyébként nem mondható rossznak a környék, a gyerekek háttere is rendezett, van egy-két gazdagabb is. Nem tanítok roma tanulót a második hozzászóló kérdésére válaszolva.

2018. márc. 20. 23:16
 4/5 A kérdező kommentje:
Általános iskolában tanítok.
2018. márc. 20. 23:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Örülök, hogy megtaláltam a kérdésed. Nálam ugyan ez a helyzet, nyelvszakos vagyok, de én gimiben tanítok. Gyakorlatom alatt semmi gondom nem volt, tudtam tanítani, hozzáteszem, jó sulikban végeztem a gyakszit. Sajnos a szaktanári sem megoldás, hiszen sem a diákot, sem a szülőt nem érdekli. 3 hónapja tanítok, már kértem más kolléga véleményét, tanácsát, de ők sem tudtak okosat mondani. Nyugodtan szórd a szaktanárit, ha indokoltnak tartod, legrosszabb esetben fordul az iskolavezetéshez, vidd fel a gyerekeket az igazgatóiba és/vagy beszélgess el velük, hogy mi a bajuk.

Azóta hogy állsz az osztályokkal? Milyen most a fegyelem?

2018. dec. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!