Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám rávenni magam a...

Hogy tudnám rávenni magam a folyamatos tanulásra?

Figyelt kérdés

Egyetemen vagyok, közepesen nehéz szakon, de ha mondjuk egy félév 2. hetétől (tudom rossz mentalitás, de 1. héten nem kezdek tanulni) elkezdenék tanulni, nem sokat, csak heti 2x-3x odatenném magam, akkor simán meg tudnám tanulni az anyagot, és zh-k előtt nem kéne egész napokat tanulni, plusz szabadidőm is bőven maradna. Volt már olyan, hogy elkeztem 1. héttől tanulni, de akkor valahogy sokkal kevésbé tanulok intenzíven, nehezemre esik odafigyelni, és általában hamar abbahagyom az egészet, majd a "jól bevált" módszer szerint utolsó pillanatra hagyok mindent. Az a baj, hogy nem érdekel amit tanulok, de muszáj befejezni a sulit, nem akarom visszafizetni, se másik szakra menni.

Ha heti 2-3 x leülnék, és olyan intenzitással, odafigyeléssel tanulnék, mint zh-k előtti 1-2 napban, akkor gond nélkül tudnám csinálni az egyetemet, sokkal kevesebb lenne a stressz, a jegyeim is jobbak lennének, de valamiért nem tudtam ezt csinálni soha, pedig próbáltam már.



2018. márc. 20. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Kihúzod a wifit és akkor menni fog.
2018. márc. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jó ötlet.
2018. márc. 20. 12:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát ez a 50 milliós kérdés :-)


Nagyon nehéz....én is csak azért tanulok, mert egyéni tanrendem van és vizsgázok...amúgy ha nincs vizsga vagy csak majd 3 hónap múlva akkor nincs motiváció sem + az ember elfejti az anyagot...volt ismerősöm elkezdte tanulni szeptemberben a polgári jogot...decemberre elfelejtette azt a kevés 600 oldalt :-) amit megtanult és kezdhette elölről :-)...szóval nagy anyagokat nem érdemes hónapokkal előtte megtanulni :-)

2018. márc. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Itt nem kell annyit magolni, inkább olyan dolgok vannak, amiket meg is kell érteni, így ha egyszer megtanultam/megértettem rendesen, akkor zh/vizsga előtt csak át kell nézni.
2018. márc. 20. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!