Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy ez? (Valószín...

Szerintetek hogy ez? (Valószínűségsáamitas)

Figyelt kérdés
Ha ruletten pörgetek akkor 47,4% esély van arra hogy pirosat vagy feketét kapok. Tegyük fel hogy en a feketére tettem, de elsőre nem jött be. Akkor másodszorra mar több esélyem lesz ki pörgetni, nem? Es ha továbbra sem feketet húznak, akkor harmadszorra, negyedszerre, ötödszörre több es több esély vAN a feketére.Nem vagyok valami nagy matekos es lehet tévedek, de valaki le tudna irni, hogy ez igy működik-e vagy sem? Megköszönném.
2018. márc. 22. 14:06
 1/7 A kérdező kommentje:
Lehet ez az elméletem olyan rossz, mint a helyesirasom.
2018. márc. 22. 14:10
 2/7 anonim ***** válasza:
Már többször feltették itt ugyanezt a kérdést, de még mindig nem így van.
2018. márc. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
Mindig ugyanannyi az esélyed. Én kipróbáltam a tétduplázásos módszert. Először dőlt a pénz, aztán elment az egész. Ja, és azt hiszem, nem is engedélyezett ez a módszer.
2018. márc. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az esély minden pörgetésnél azonos.
2018. márc. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Itt mindig ugyanannyi az esély, mivel ez egy pörgetés. Amiről te beszélsz, az a logika a húzós módszernél van. Ugyanis ott, aogy fogynak a piros golyók, több esélyed van a feketére. Itt viszont mindig ugyanannyi piros és fekete cikk van a rulettgépen.
2018. márc. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben keveredni szoktak a dolgok; abból szokás kiindulni, hogy például 5-ször egymás után csak piros jön, annak nagyon kicsi az esélye (cca. 3%), így ha már négyszer kijön a piros, akkor cca. 97% esély van a feketére, mivel eredetileg 3% volt annak az esélye, hogy 5 piros lesz egymás után. A gond csak az, hogy mindegy, hogy egyszer, ötször, százszor pörgettél idáig, a következő pörgetésre mindig mindenre ugyanaz lesz az esély, mivel az előbbi pörgetések nincsenek ráhatással a következőre. Tehát ha például 100-szor egymás után piros jött ki (amelynek esélye közel 0), attól még 101.-jére is 47,4% lesz a piros szín kipörgetésének esélye.
2018. márc. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
26%
Tétduplázós módszer ha jól értem arról szól, hogy addig duplázod a tétet, amíg nem nyersz, utána újrakezded. Ugyanúgy semmi értelme nincs, nem juttat ingyen kesshez és nem számít csalásnak, értelmesebb helyeken ez nincs betiltva.
2018. márc. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!