Meglehet így buktatni?

Figyelt kérdés
Majdnem 4-es az átlagom matekból de a próbaérettségit nagyon elrontottam és még 13 pontot se értem el. Emiatt megbukhatok matekból?

2018. márc. 25. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Talan, nalunk ez 5db jegyet ert
2018. márc. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Viszont elgondolkodtató, hogyan állhatsz négyesre lényegében nulla tudással.
2018. márc. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
25%

Attol függ hány jegyet ér, nekünk 3 jegynek lett beírva úgyhogy volt súlya. Nálunk volt egy szabály hogy akinek a jegyei felei egyes azt buktatják (vagyis pl 3 egyes és 3 ötös hiába 3-as átlagban nem kaphatott egyesnél jobb jegyet), de ha nálatok ilyen nincs érvényben kevés esélye van hogy ez miatt buksz, max a jegyet húzza le.

Viszont abban igaza van az előzőnek, hogy 4-es tanulónak ennél jobban kellene teljesítenie. Elég szemét tanárunk volt és az érettséginél sokkal nehezebb próbaérettségit állított össze, de így is csak az bukta aki alapból 2-es tanuló volt vagy nagyon gyenge 3-as.

2018. márc. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem teljesen 3,6 az átlagom, viszont az volt a gond hogy:

1, nagyon nehéz volt jeles tanulóknak 3-as lett

2, nagyon el idegeskedtem és kb mindent elfelejtettem még azt is hogy függvénytáblázatból ki keressem

2018. márc. 25. 14:33
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Ha mindenkinek rosszabb lett, mint a szokásos jegye, az két dolgot jelenthet:

1. Az eddig adott jegyek irreálisan jók voltak.

2. A próbaérettségi aránytalanul nehéz volt.


Mindkettő tanári hiba, amit a szülőknek jelezniük kell a szaktanár, illetve az osztályfőnök felé.

2018. márc. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez szokott lenni amikor könnyű az iskola és íratnak egy próbaérettségit.

Az érettségi feladatai szoktak a próbaérettségin lenni, tehát ezek nincs mit színezni.


Amúgy pedig attól függ hogy milyen az átlagod azzal a jeggyel. Ha most egy 5-ösöd van meg egy 2-es-ed ez 3.5 és akkor ez a dolgozat meg mondjuk 4 db 1-est ért akkor jogosnak tűnik:)

2018. márc. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!