Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A levelezői képzésen figyelemb...

A levelezői képzésen figyelembe veszik a diploma megszerzésének követelményeinél azt, hogy általában 5x8 órát dolgoznak az emberek, emiatt sokkal nehezebb dolguk van, mint az "átlag" nappali tagozatos hallgatóknak?

Figyelt kérdés
Tehát a követelmények eszerint szoktak beosztva lenni?
2018. márc. 25. 23:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
12%
Beszéljünk már magyarul. Az a kérdés, hogy konnyebb-e a levelező? Szerintem igen. Én csinálok egy szakot nappalin és egyet levelezon. Az a hivatalos álláspont, hogy levelező=nappalis diploma, gyakorlatban viszont redukalt az anyagmennyiseg és általában könnyebbek is a vizsgak.
2018. márc. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Semmi baj nem volt a kérdésemmel, megfelelően magyarnak gondolom. Köszi a választ.
2018. márc. 25. 23:27
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Mi mindenből együtt vizsgáztunk a nappalisokkal, semmi különbség nem volt.
2018. márc. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Ezt mondjuk érdekesnek tartom. Azért aki 40 órát dolgozik még az egyetem mellett, annak jóval nehezebb a dolga, mint azoknak, akiknek ez a "főmunkájuk".
2018. márc. 25. 23:47
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Jobb helyeken nem veszik figyelembe, és nagyon jól van ez így. Igen, nehezebb, de ha ugyanazt a papírt kapja meg valaki, akkor miért redukálnak az anyag mennyiségén? Az, hogy ő mellette dolgozik, miért érdekelne bárkit is? Az illető vállalta, hogy szerez egy diplomát munka mellett. A legtöbben azért tudják, hogy ez mivel jár. Azt gondolom, becsülendő, hogy az egyetemek lehetőséget biztosítanak arra, hogy ilyen módon is lehessen náluk oklevelet szerezni, nemhogy még elvárjuk tőlük, hogy az anyag felét kérjék számon...

Én tisztelem és becsülöm azokat a tanárokat, akik ugyanazt a követelményt támasztják mindenkivel szemben, munkarendtől függetlenül.

2018. márc. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Már miért várnának el kevesebbet? Ugyan azt a munkát akarod elvégezni mint egy nappali diplomával rendelkező, gondolom ugyan annyi pénzért. Akkor miért akarnál kevesebb energiát belefektetni? Az, hogy valaki munka mellett bevállalja, egyéni döntés.
2018. márc. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanaz a tételsor, ugyanazok a tanárok vizsgáztatnak és ugyanúgy kivágnak, ha nem tudod mint a nappalist tennék :-) Nem is tudják ki levelezős vagy ki a nappalis..én pl levelezőn tolom, de kinézetre 18 vagyok 30 felett :-) Alapból nappalisnak gondolnak tanárok :-) a nappalisok is velük vizsgázunk bemegyünk 4-en lehet 3 nappalis egy levelezős vagy 3 levezős 1 nappalis...senkit nem érdekel!


Ami lényeg...tudod vagy nem tudod! Ennyi!


Ebbe a mítoszba sokan beleestek levelező light...aztán ugyanezzel a lendülettel otthagyták a szakot első vizsgaidőszakban!


Az államvizsga meg államvizsga......fokozottan senkit nem érdekel a nappali/levelező kérdéskör!

2018. márc. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Ez a "kevesebb energia belefektetése" dolog érdekes, amikor összességében a nappalisoknak kell kb negyedannyi energiát belefektetni. A munkát pedig értelemszerűen nem jókedv miatt végzik az emberek, hanem mert szükségük van rá.
2018. márc. 26. 08:29
 9/20 anonim ***** válasza:
28%
Én az első válaszoló vagyok. Meglepett, amit a többiek írtak. Nálunk is van olyan, hogy a nappalisokkal vizsgázunk, de nem jellemző. Illetve a vizsgalapon sokszor szerepel a "levelező" szó, úgyhogy ebből is gondolom, hogy van különbség. Illetve láttam már nappalis dolgozatot is, nehezebb volt. Ez egy gazdasági egyetem, a top 3-ban van. Nem tudom, ti milyen szakról írtatok. Egyébként leszámítva a követelményeket, egy levelezős lehet sokkal jobban motivált és hozzáértő, mert általában a munkakörben dolgozik, csak a "papír kell".
2018. márc. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nappalis vagyok, de a levelezősök velünk együtt vizsgáztak egy tárgy kivételével, és nem volt megkülönböztetve nálunk a levelezős és a nappalis hallgató.
2018. márc. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!