Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Corvinuson a Gazd. Men. Bsc...

Corvinuson a Gazd. Men. Bsc után, vállalatfejlesztés Msc-vel könnyen el lehet helyezkedni?

Figyelt kérdés

Egy erős, neves gimnáziumba járok, matematika- idegennyelv tagozatra, ahonnan általában közgazdasági pályán tanulnak tovább. Eddig nem nagyon tudtam mi szeretnék lenni, ezért is választottam a gimnáziumot. Elsős vagyok, tehát még van időm, de jövőre a fakt választások miatt egyre jobban próbálok elmélyedni a dolgokban. Kérdésem főképp arra irányul, hogy ezzel a végzettséggel egy nagyobb cégnél, mondjuk a győri AUDI-nál könnyedén el lehetne-e helyezkedni? Illetve, hogy az a bizonyos ranglétra milyen nehezen járható. Nyílván kell hozzá ambíció és elszántság. Ez a szak jelenleg keresett a munkaerőpiacon?

Ui: Kérlek tekintsetek el a témában való tudatlanságomtól, számomra még nehezen átlátható a felsőoktatási intézményrendszer.



2018. márc. 26. 22:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Felesleges ennyire előre gondolkoznod. Ha tudod, hogy gazdasági területen szeretnél tovább tanulni, nézegesd az alapszakokat, melyik mire jó, melyiken mit tanulnak inkább, stb. Az egyetemen pedig úgyis látni fogod, miközben tanulod, hogy mi érdekel, milyen irányba mennél tovább.

Könnyen el lehet helyezkedni, főleg Budapesten, általában multiknál. Kevésbé autóipari vállalatoknál, inkább SSC-knél, BPO-knál, könyvvizsgáló cégeknél...

A pénzügy és számvitel keresettebb, de minimális talpraesettséggel és jó nyelvtudással ezzel is el fogsz tudni helyezkedni, akár már alapszak után is.

2018. márc. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!