Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Töri közép érettségin hogyan...

Töri közép érettségin hogyan írjak olyanról esszét amiről nagyon keveset tudok?

Figyelt kérdés
Idén érettségizek. A tételeket kidolgoztam, végig 4-es tanuló voltam, de ha egy olyan esszét kapok amiről nem tudok, vagy csak nagyon keveset tudok akkor hogyan fogjak neki? Tippek/tanácsok?
2018. ápr. 2. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Könyvtár
2018. ápr. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nyilván átnézek előtte minden lehetséges témakört..de ha mégis találkoznék egy olyannal amit nem tudok...
2018. ápr. 2. 21:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is idén érettségizek. Ha lesz esszének olyan amit nem tudok, nyilván nem választom. :D Mert egy csomó meg lesz adva. Egyetemes töriből csak kettő mondjuk. Ha minden témakört átnézel a követelmények szerint (vannak témakörös könyvek, ha abból mindent elolvasol nem adhatnak olyat, amit nem tudsz) elvileg ilyen nem fordulhat elő, valami kis fogalmad csak lesz róla. Kronológia is segít, és az atlasz is, de csak akkor ha tudod használni, amúgy csak elveszi az időt.
2018. ápr. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát azért "csomó" nem lesz megadva, csak 4...
2018. ápr. 2. 21:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Az több mint az egy. :D
2018. ápr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Négy lesz megadva, viszont párban lehet választani, tehát igazából két lehetőség közül tudsz választani.

Szerintem, a magyarokat érdemes átnézni főleg, hiszen a hosszú esszé csak magyarból lehet.

Ezen kívül vh-k, vallási dolgok (reformáció meg ilyesmik)

2018. ápr. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!