Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meg lehet tanulni, hogy kell...

Meg lehet tanulni, hogy kell tanulmányt írni? Hogyan?

Figyelt kérdés

A szakdolgozatot is meg kell írni, az igaz, de az egyszeri munka és egy téma. Akik egymás után írják a tanulmányokat, például doktoranduszok, tanárok, azok egyszer megtanulták a módszerét és utána tudják? Vagy valami külön képességük van erre?Minden tanulmány más egy kicsit... vagy új téma, vagy új megközelítés vagy ilyesmi.

Aki ilyeneket ír folyton, ahhoz mi kell: inkább szorgalom, vagy valami kifejezett tehetség?

Én egyetemista vagyok, még nem írtam ilyet... de én már a szakdolgozattól is tartok, pedig vannak már ötleteim hozzá, mégis kíváncsi vagyok, mások hogy tudják ennyire.


2018. ápr. 3. 21:22
 1/5 A kérdező kommentje:

A tanárokra persze lehet azt mondani, hogy elismert szaktekintély, meg van tapasztalata.... de például akkor a doktoranduszok hogy csinálják? Nekik nincs annyi tapasztalatuk. Bár feltételezem segítséget kapnak, de nem írják meg helyettük.


Azért nekik nincs annyi tapasztalatuk, mint az idősebb tanároknak. Vagy ha tegyük fel, írtak BA-n egy szakdolgozatot meg MA-n még egyet, azzal már megtanulták? Az jelent akkora előnyt?

2018. ápr. 3. 21:25
 2/5 A kérdező kommentje:
A szakdolgozatra is azt mondják, hogy írt már más is... ezen át kell esni, ha valaki diplomát akar. Az igaz, de ott lehet többféle jegyet is kapni, nem mindegyik jó színvonalú illetve egyszer még lehet végigszenvedi valaki.... de engem az érdekel, hogy hogyan lehet megtanulni egyszer és mindenkorra... úgy, hogy magas szintű is legyen... Lehet, hogy ha elkezdeném én is például a szakdolgozatom, nagyobb rálátásom lenne de nekem úgy tűnik eddig, hogy ehhez zseninek kell lenni... hogy valaki folyton ilyeneket írjon....
2018. ápr. 3. 21:31
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
A tanulmányoknak vannak formai és tartalmi követelményei, ezeket legkésőbb PhD képzéseken azért igen részletesen meg szokták tanítani. Ez nem különleges képesség. Szimplán rutin kérdése. Ha megírtál már 10-15 tudományos cikket és mellé elolvastál még 300-at, akkor meg fogod tudni állapítani a saját munkádról, hogy jó vagy sem.
2018. ápr. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekünk is tartottak előadást ilyesmiről, de ettől függetlenül, valahogy én is megtanulhatnám magasabb szinten, ha nem vagyok PhD-képzésben? Persze lesz témavezetőm(szakdolgozathoz), de valahogy amellé. Illetve, ha sok tanulmányt elolvasok, az sokat használ?
2018. ápr. 3. 22:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Sokat kell hozzá olvasni és próbálkozni.

Idővel fejlődik a készség.

2018. ápr. 4. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!