Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy írjak esszét egy olyan...

Hogy írjak esszét egy olyan témáról, amiről keveset tudok?

Figyelt kérdés
Egyetemre kell, természettudományos - biológiai témakör.egy egyszerű beadandó, de nyílván nem lehet szó szerint kimásolni. A témáról még nem tanultam, csak keveset tudok. Ti hogy oldanátok meg, hogy ne legyen plagizálás?

2018. ápr. 5. 06:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ...


Mikorra kell?

Ha gyorsan, plagizálás elkerülhetetlen. Leírom, hogy minden információ xy után gyűjtöttem és hozzá tenném a tankönyvek anyagát, hogy kössem a tananyaghoz, valamint leírnám a kételyeimet.


Ha van rá idő, Legalább 3 különböző nézetű, de témában hasonlót író könyvet / publikációt át olvasnék és a "tanár" által megjelölt könyveket is. És kijegyezetelném. Megbeszélném a tanárral 2-3 konzultációs sorozatban, miket gondol róla és abból is jegyzetet készítenék. Majd összefoglalót írnék, miket tanultam.

Ha van lehetőség, elvégznék kísérleteket, vagy mások által végzett kísérleteket tanulmányoznék. Azokból nyert tapasztalatot is bele írnám.

2018. ápr. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Van időm még bőven szerencsére. Nagyon szépen köszönöm a válaszod!
2018. ápr. 5. 07:26
 3/7 Mojjo ***** válasza:
68%
Ne feledd, egy forrástól lopni plagizálás, többtől kutatás ;)
2018. ápr. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Mostanában kezdik az egyetemet azok, akik már a netbe születtek bele annyira, hogy sokan könyvtárból nem kölcsönöztek semmit, nemhogy utánanézve-olvasva állítanának össze valamit több helyről úgy, hogy nem kapják meg azt készen.
2018. ápr. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Meg úgy... nem is tudom... életrevalótlanság.


Meg később kezdtek szocializálódni, mert társasjátékok és közös programok helyett többet nyomkodtátok a telefont, meg ilyenek

2018. ápr. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó (és előtti is). Képzeld a könyvek és modern kutatások megvannak elektronikus formában is. Ehhez nem kell új nemzedéknek lenni, hogy használni tudd.
2018. ápr. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es!

Nem kértem a hasonló "jóindulatú" kommentekből. Egyrészt mert nem ismersz, másrészt mert teljesen felesleges. Igazad is lehetne, ha nem tegnap hosszabbítottam volna meg a kikölcsönzött könyveimnek a kölcsönzési idejét, nem mintha bármiféle magyarázattal is tartoznék neked.

Tudom, nagyon népszerű a mai fiatalokat nyaggatni, kifigurázni, de hidd el, ez a mentalitás semmire nem vezet, és szomorú, hogy ennyi idősen azt sem látod be, hogy egy egész generációt nem lehet általánosítva leírni.

Ahogy pedig a 6-os is mondta: ma már nagyjából minden elérhető az interneten, csak tudni kell normálisan keresni.

Az életrevalóságnak meg semmi köze nincs ehhez, szerintem az egyetem első évében mindenki kicsit elveszettnek érzi magát, idő kell, amíg átáll a gimnázium után. Nekem speciel ez a feladat, amiről a kérdést írtam azért nem logikus, mert egyrészt nem tanultam még róla, másrészt meg nem tudok valamiről teljesen újat és világmegváltót írni, saját gondolatot vagy véleményt, mert ez egy reál témakör, mások már kutatták előttem, én még nem, maximum azoknak az embereknek a publikációit tudom felhasználni, és átdolgozva, a saját nyelvezetemre átírni, akik tényleg ezzel kapcsolatosan kutatásokat végeztek.

2018. ápr. 6. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!