Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt kémiához szükséges...

Emelt kémiához szükséges kísérleteket hogyan lehet "megtanulni"?

Figyelt kérdés
Megkérdeztem a tanáruktól ezt a kísérletes témát, és azt mondta, hogy nem fogunk egyet sem csinálni, mert nincs rá keret meg ilyenek.. Úgyhogy tanuljuk meg magunktól. Ajánlott valami Kémia Album című könyvet, ami olyan régi, hogy sehol se tudom megvenni. Sajnos fakton a tanár csak diktál, feladatokat se gyakorlunk, viszont az Ötösöm leszt egyedül is tudom csinálni, de a kísérletekhez lövésem sincs, hogy álljak neki..
2018. ápr. 5. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Fent van a neten, csak írd be a keresőbe, nyomtasd ki , a megoldások le vannak írva meg az is ,hogy hogy kell csinálni. Elmeléletileg van benne hibás is,de most így nem tudom fejből.
2018. ápr. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A neten több verziót is találsz. Lehetnek eltérések, mert pl. van olyan kísérlet, ami többféle módon is elvégezhető (helyesen).

Léteznek csak a kísérletes részhez előkészítők, én két éve az ELTE 2 alkalmas laborjára mentem, az ilyeneket NAGYON ajánlom! (Még csak nem is volt drága - de felkészülten kell odamenni, mert ott megcsinálod a kísérletet, persze, ha valami nem megy, akkor válaszolnak, meg szólnak, hogy mik szoktak lenni a tipikus hibák, de minden kísérletnél nincs idő leállni ott bogarászni)

2018. ápr. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én Czirók Ede könyvét ajánlom, abban régen volt CD is asszem. Meg előkészítők (jó pénzért nyilván), mert könyvből azért nehéz magabiztosan megtanulni a gyakorlatot.
2018. ápr. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vannak felkészítő tanfolyamok pl az ELTÉ-n, ahol megcsináljátok az összeset. Ha nem pesti vagy, szerintem akkor is érdemes felutazni.
2018. ápr. 8. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :) Az írásbeli után a bioszfaktos tanárnőm elvállalta, hogy megcsináljuk őket, így nem kell pestig utaznom kísérletezni.

Én a biokemonline-on megtaláltam a 69 tételt videóval, és egy pdf-s jegyzetet [link] ahol ki van dolgozva az összes tétel, rajzolt képekkel.

2018. ápr. 8. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!