Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék bìrò Magyarors...

Hogyan lehetnék bìrò Magyarországon?

Figyelt kérdés
Arra a bíróra gondolok, aki a bíróságon hoz ítéletet. Tudom utána kellene néznem, és nem itt kérdezni. De van egy kicsike bökkenõ. Külföldön tanulok. Màr megnéztem, hogy itt lehetséges az, hogy külföldön végezzem el az egyetemet. Tehát OK. Németek részérõl rendben van, ha Magyarországon akarom elvégezni az egyetemet, majd ott dolgozni. Így akkor otthon az egyetemet elfogadnák a német érettségit? Tudom, amúgy emelt magyar és töri kellene hozzá, de itt nincs magyarunk. Nyelvvizsgák pedig nem lesznek nagy problémák. Angolból letudom tenni a C2-est (anyanyelvi szint), németbõl C1-est (felsõfok) és franciából B2- est (középfok). Lehetnek mèg kérdéseim? Angoltolmácsként is dolgozhatnék a bìrò mellett? Transzként is végbevihetem ezeket a célokat? Nem fognak ezért elutasítani?
2018. ápr. 7. 08:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Újra egy olyan kérdés, ami arról szól, hogy még te sem tudod, hogy mi akarsz lenni csak jönnek az ötletek és ha netalán valaki választ ad, akkor meg jön a felismerés, hogy ez nem is lesz olyan könnyű...


Kezdjük azzal, hogy itthon a bíró megnevezés hallatán, a többség 95%-a a bíróságon ítéletet hozó személyre gondol.


Ha Magyarországon akarod elvégezni, akkor egyszerű a felállás.

Itthon jelentkezned kell emelt magyar érettségire.


Nyelvvizsgák igazából csak pluszpont tekintetéből számítanak, illetve az életben.


Bíró mellett nem lesz időd angoltolmácsként dolgozni főállásban.

A bíró egy 8 órás napi munkaviszony, heti 5 napban.

Mit szeretnél még ezen kívül dolgozni? Vagy mikor?...


"Transzként"? Mi?

2018. ápr. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jah még annyit, hogy 'bíró"



"jogász szak 5 év

bíróságon fogalmazói állás elnyerése

minimum 3 év fogalmazói gyakorlat után jogi szakvizsga letétele

bírósági titkári kinevezés

30 éves életkor elérése legalább

bírói kinevezés ha van üresedés"


Szóval ez nem 3 év lesz.

2018. ápr. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!