Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jár a 40 többletpont ebben az...

Jár a 40 többletpont ebben az esetben? 19/l

Figyelt kérdés
Halasztottam egy évet az egyetem előtt. Mindkét szülőmnek 8 általánosa van, illetve közmunkások. Hátrányos helyzetűnek vagyok titulálva papíron is. Tanulói jogviszonyom most nincs ugye a halasztás miatt, jár így is a többletpont?! Vagy nem feltétel hozzá a tanulói jogviszony?

2018. ápr. 7. 23:07
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Küldd el a felvin, ha elfogadják elfogadják ha nem nem.

Érdemes illetékest megkérdezni ilyen esetben, mert hogy konkrétan ki hátrányos helyzetű...


Amúgy csak ezzel a 40 ponttal vennének fel vagy jogász/közgazdász akarsz lenni és azért kell hogy államira bejuss?

Mert ha csak ezzel vesznek fel 280-340 pontra akkor oda el kell gondolkodni a dolgokon mert 60-70% os érettségikkel ez megvan + nyelvvizsga és egyetem azért húzósabb mint egy ilyen érettségi.

2018. ápr. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Orvosira megyek, jó lenne az a + 40 pont. A kollégiumhoz meg pláne, albérletre nincs pénzünk.
2018. ápr. 7. 23:24
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha orvosira mész, akkor a felvételin nincsen szükséged arra a +40 pontra, mert a két emelt érettségi után járó pontokkal (50+50) kimaxolod a vihető többletpontokat. Ugyanakkor a kollégiumi felvételinél ezt is fogják nézni és ott már fogsz rá kapni valamennyi pontot.
2018. ápr. 8. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez igaz, mondjuk még gondolkozom a sorrenden, és jelöltem olyat is, ahova nem jó az emelet biosz/ kémia, oda viszont kellene az a 40 pont tényleg. :(
2018. ápr. 8. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!