Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A papírceruzát művészeti...

A papírceruzát művészeti iskolákban elfogadják?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, a zsebkendőt nem fogadják el maszatoláshoz(én azt használok, valamiért az utóbbi időkben az eszközömmé nőtte ki magát, pedig nem szeretik). Sőt, minden rajztanárom ezt mondta nekem.(kivéve a jobb agyféltekés tanár)


Úgyhogy azt szeretném megkérdezni, hogy a papírceruzát, fülpiszkálót elfogadják maszatoláshoz?


Még csak 7.-es vagyok, de valószínűleg művészeti suliba szeretnék menni, és jó lenne megtudni, mert akkor beszereznék olyan papírceruzát, és megpróbálnám helyettesíteni vele a zsepit. :)



2018. ápr. 7. 23:49
 1/1 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom gimiben ez hogy megy, de nálunk egyetemen leszarják hogy hogy éred el a kívánt eredményt amíg jól néz ki és helyes, addig jó akármi. Alapvetően én ha modellről vagy szabadon rajzolok nem maszatolok (kivéve pasztell, szén, ott részben igen), mert sokkal jobban szeretem a friss, ropogós felületeket, de vannak olyan dolgok amiknél érdemes maszatolni, vagy nem is lehet máshogy elérni a kívánt hatást. A papírceruza, a fülpiszkáló és a zsepi se ugyanolyan maszatoláshoz jó, nagy felület nem lesz olyan szép papírceruzával, vagy egy örökkévalóságig tart végigmenni rajta. Meg más jellegűen is keni el a három a dolgokat, érdemes kísérletezni vele.

Akik teljesen a maszatolás ellen vannak, azok sehogy se fogják szeretni, ha annyira diktatórikus a tanár akkor engedni se, mindegy hogy ceruzával, zsepivel vagy kézzel csinálod. Ha viszont nem maszatolás ellenes a tanárod, akkor valószínűleg csak annyit kér hogy ne kézzel, mert úgy csúnya lesz a legtöbb esetben. Aztán biztos van olyan tanár is akinek tök mindegy mit hogy csinálsz. Szóval ez tanár függő, nem iskola függő. De én azt javasolnám neked, hogy kísérletezz azzal hogy hogy lehet felületeket létrehozni maszatolás nélkül, mert egész életedben mindent csak maszatolni nagyon unalmas és nem is fogsz fejlődni vele. Meg akkor, ha olyan lesz a tanárod aki nem bírja, fel is vagy készülve és tudsz az ő igényeinek megfelelően is alkotni.

2018. ápr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!