Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozatban, hogyan...

Szakdolgozatban, hogyan hivatkozzak olyan szó szerinti idézetre, amely eredetileg angol nyelvű műben (könyv) szerepel, természetesen angol nyelven?

Figyelt kérdés
Az idézetet magyarul találtam meg egy weblapon, de az eredeti forrása egy angol nyelvű mű. Hivatkozhatok az eredeti műre, vagy mivel én magyarul használom fel, így arra a helyre kell hivatkoznom, hol magyarul megtaláltam?

2018. ápr. 8. 22:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szállóigéknél szerintem nem kell odaírnod, hogy Sztálin id. XY. Elvégre ezeket úgyis ismerik az emberek, vagy legalábbis a te szakterületeden. (Ezzel együtt nyilván nem is gyarapítja a szakirodalmi listát.)


Azt, hogy "URL:" nem szokás kiírni, van, ahol kérik, hogy "Forrás:" vagy az url után (letöltve: 2018.04.08.) Ezt elméletileg szabályoznia kell a szabályzatotoknak, mert ez jóval gyakoribb, mint Kovács és Scott egyedi esete.

2018. ápr. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Tehát például egy netes hivatkozás így néz ki:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb.. (2018.04.08) ?


És mi van olyankor, ha egy komplett fejezetet (amiben persze vannak külön bekezdések a szövegtördelés miatt) írok meg egy könyv feldolgozásával? Minden egyes bekezdés végére tegyem oda ugyanazt a hivatkozást?

2018. ápr. 8. 23:55
 13/15 anonim ***** válasza:
Én attól tenném függővé milyen témakör az. Pl. egy mérnöki diplomamunkában simán meghivatkoznám a magyar forrást, megjelölve az eredeti szerzőkkel. Irodalmi témakörben precízebben, ahogy előttem írták.
2018. ápr. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Bocs, tegnap már elmaradt a válaszom, elsodortak a választási eredmények...


Nem működik valami miatt a link, amit betettél.


Ha minden bekezdés végére odateszed a hivatkozást, bár korrekt, de nem elegáns. "Gyúrd át", fogalmazd át, tegyél bele máshol olvasott, de kapcsolódó meglátásokat, esetleg más logikát, felépítést. Látszódjon, hogy nem csak elolvastad és átveszed, hanem meg is forgattad mindezt. Illetve itt is lehet kreatívan, van, ahol a végére odaírod, van, ahol beleszövöd, pl. ahogy Pintér (2015) is felhívja rá a figyelmet stb.

2018. ápr. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A hivatkozasi formatum donti el, hogy hova kell tenni az URL-t. Nem tudom magyar egyetemeken melyiket hasznaljak de kulfoldon a leggyakrabban APA, MLA es a Chicago megy. Mindegyiknek kulon stilusa van hivatkozasokra, olvass utana ha erdekel.
2018. ápr. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!