Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A segítségetekre lenne szükség...

A segítségetekre lenne szükségem! (? ) Hosszú, nagyon *köszönöm*, ha elolvasod! (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok. Tudom, hogy ezen az oldalon látatlanban jönnek-mennek a kérdések- válaszok. De most nekem pont erre van szükségem. Remélem minnél több válasz érkezik majd, mert külső véleményekre van szükségem, minnél többre.

Szóval az a helyzet, hogy elkezdtem egy egyetemet, ennek már 4 éve, és nem igazán haladok vele a 2.év óta. Váltani szeretnék, tudom is, hogy mire. Okj-s képzésre szeretnék menni, ez egy 2 éves képzés. A szüleim a dolog gondolatától is rosszul vannak, amikor ezt előző félévnél elmondtam, apámat elhívtam egy csöndes helyre, hogy átbeszéljünk minden. A második mondatomnál faképnél hagyott, könyörögtem neki, hogy hallgasson végig, de láttam, hogy egy világ omlik össze benne.

Anyám otthon leköpött és olyan dolgokat mondtak rám, hogy azt nem írom le. De többek között, hogy akkor takarodjak el otthonról, menjek el dolgozni és akkor abból a pénzből azt csinálok, amit akarok.

Az a helyzet, hogy a szüleim diplomás emberek. Apám pl még szereti is, amit csinál. Én is szerettem az egyetemet kb 2évig.. De elkezdtem máshogy látni a világot ha szabad így fogalmaznom. Az az okj-s képzés, amire menni szeretnék. Azzal a dologgal akartam foglalkozni régebben, de valahogy nem néztem utána mik a lehetőségek továbbtanulás terén ebben az irányban, mert nem is gondolkod(hattam) okj-ban. Aztán mondták a szüleim, hogy majd ha befejezted az egyetemet, csinálhatod azt(a másik dolgot, amit szeretnék), csak legyen meg a diplomám.

És rájöttem arra, hogy mondjuk sz**ok még 3évet az egyetemen, és akkor elment 3 évem úgy, hogy nem ezzel szeretnék foglalkozni, míg az okj 2év, tehát addigra végezhetnék. Plusz a kereseti részén is gondolkodtam. És... Diploma után még nem kapok olyan fizut... Még be kell tanulni, még ha azzal szeretnék kezdeni valamit, akkor is jó pár év dimloma után, mire azzal eljutok valahova. Szakvizsga/szakvizsgák, ilyesmi.

Most részletezhetném még, de nem akarom, hogy azt lássátok, hogy elfogult vagyok. De már jó ideje gondolkodtam ezen,és mikor halasztottam egyetemen egy fél évet azért, hogy kipróbálhassam azt a másik dolgot egy kisebb, pár hónapos tanfolyam keretében.. Na most az is abba maradt, mert annyira lehúzták azt a maradék önértékelésemet is, ami volt, hogy konkrétan hosszú hónapokig nem csináltam semmit. Majd szüleim örömére elkezdtem még egy kövi félévet az egyetemen.

Apámat is megértem, mert eddig ő fizette a sulit. Próbáltam beszélni vele arról, hogy esetleg meg lehet e azt csinálni, hogy ami még nekem az egyetemből félévek hátra vannak, annak a tandíjnak a költségét ha esetleg beletenné nekem az okj- tanulásba. De annál nem többet, ami amúgy az egyetemi félévek díjából hátra volt.. És akkor utána nyilván én se kérhetek többet. Ez apámnak nagyon nem tetszett és nem is ment bele. A szüleim meglátása szerint(mimdenféle túlzás nélkül), ha nem végzem el az egyetemet, akkor egy senki, egy haszontana mihaszna f@rrágó vagyok.

És ezért nem tudok váltani. Nem merek.

Meg ugye bennem is ott van egy félsz, pl barátok irányába, akik eddig büszkék voltak rám, hogy egyetem meg minden.

De nem arról van szó, hogy nem akarok sulizni és semmit tenni akarok mostantól. Csak szeretném kipróbálni magam másban, váltanék. De nem akarok egy szégyen lenni a barátaim szemében.. (nézzétek meg hova süllyedt véleményekkel, amit persze nem mondanának..) és én sem szeretném megbánni, szüleim mindig azt mondják meg fogom bánni.

De mi van, ha nem lépek és azt bánom meg? Pénzt keresni ezzel is lehet majd, nyilván mások is azért csinálják.

Na most leírtam talán annyi mindent, hogy tudtok esetleg hozzá szólni. Csak úgy szimplán, a véleményetek érdekel. És annak aki végig olvasta, nagyon köszönöm. !! És ne bántsatok kérlek, próbáltam a lehető legőszintébben, a legtöbb szempontból leírni a 'problémámat'.

Kérlek, mint válaszoló, írj kort is, csak hogy lássam, hány éves fejjel gondolod, amit gondolsz. (Én ezt a barátaimnak sem nagyon mertem még mondani. Ezért is nagyon fontos).


22/ L



2018. ápr. 10. 17:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Mivel sem azt nem írtad, milyen szakon tanulsz, sem azt, mit szeretnél tanulni, általános lesz a válasz. Felnőtt ember vagy, azt csinálsz, amit akarsz. Már ha el tudod magad tartani. Egyértelmű, hogy a szüleid csak az egyetemet finanszírozzák, ezért más irányba csak akkor mehetsz, ha munkába állsz. Aztán hogy munka mellett marad-e pénzed és időd tanulásra... Majd kiderül.
2018. ápr. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
milyen szak, milyen okj?
2018. ápr. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!