Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy korlátozot...

Karcsizoli kérdése:

Mit jelent az, hogy korlátozottan támogatott szakképesítés?

Figyelt kérdés
A kérdésembe én az OKJ-s szakmákra gondolok elsősorban. A kormány rendeleteket nézegetve feltűnt hogy nagyon sok szakma mellé támogatott "státusz" van rendelve ugye ezek leginkább a hiány szakmák. Ennek a jelentését megtaláltam, hogy bizonyos összegű ösztöndíjra jogosultak e szakma tanulói. Van olyan szakma amely mellé nem támogatott van rendelve ugye egyértelmű h nem jár anyagi támogatás de a korlátozottan támogatott státuszról nem találok semmitt hogy mit is takarhat. Ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném! :D

2018. ápr. 11. 18:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Amit találtál az a "szakmaszerkezeti döntés". Azt jelenti a támogatott, hogy adott megyében korlátlan számú iskolarendszerű (kb. "államilag finanszírozott") képzés indítható belőle. A korlátozottan támogatotthoz van egy szám, hogy max. annyi (a következő táblázatban vannak ezek a keretszámok). A nem támogatott pedig, hogy nem indítható belőle iskolarendszerű képzés.
2018. ápr. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a segítséget így már világos :D
2018. ápr. 11. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!