Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor illenék szólni egy...

Mikor illenék szólni egy iskolának hogy a két éves képzés már nem indul jövőre így az első évesek hoppom maradnak?

Figyelt kérdés

Két éves OKJ-s képzés. Az iskolától már tavaly novemberen megvonták a képzés jogát tehát új évfolyamot már nem indíthat 18. szept-ben. A döntést megfellebbezték de elbukták így idén jan-ban már fix volt hogy annyi a képzésnek, a jelen tanév még kifut és game over.


A kérdésem itt tanító tanárként: az iskola vezetésének mikor illenék szólni a két éves képzés első éveseinek hogy totál feleslegesen járnak ide, mert a második évet már nem végezhetik el? Max kereshetnek más iskolát azonos képzéssel hátha oda átveszik őket de ez lutri mert más iskolát semmi se kötelezi az átvételre.


Ugyanis bár már jan-ban fix volt a dolog, most ápr van még egy szót se szóltak nekik, nekem a tanárnak meg nincs jogom szólni mert elvileg én „nem is tudok" a dologról ugye.... én csak egy itt tanító vagyok én azt hivatalosan nem tudhatom hogy mit fellebbez meg és bukik el a suli... de mivel kis iskola tudok mindent.


Csak nem nagyon van gyomrom bemenni órára és játszani hogy minden rendben és arról bezsélni adott esetben mely tárgyak lesznek a jövő tanévben meg mi lesz a majdnai vizsgán mindezt úgy hogy tudom semmiféle jövő tanév meg vizsga nem lesz. Itt nem.


Jó kis szitu mi????


Ha meg elmondom majd még számonkéri a vezetőség hogy „lázítok" és eleve felmerül majd a kérdés honnan tudok én erről. (Na honnan? Onnan hogy kis intézmény és egy kávé mellett dumálva sok minden kiderül)


2018. ápr. 14. 16:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
75%
Az új évfolyamnak mi köze van a jelenlegi első évfolyamhoz?
2018. ápr. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Leírtam megvonták a képzési jogot. A jelen tanév kifut és slussz. AZ iskolának ez év jún 30-ig van joga ezt a képzést folytatni.

Júl 1-el az összes tanuló tanulói jogviszonya automatikusan megszűnik.

2018. ápr. 14. 16:11
 3/27 A kérdező kommentje:
Értelemszerűen új tanuló felvételére már most sincs joga.
2018. ápr. 14. 16:13
 4/27 anonim ***** válasza:
16%

Sok helyen előfordul az ilyen.

Majd az évvégén úgyis tájékoztatva lesznek, ennyire egyszerű.


Talán még, amit megtehetnél "csinálsz egy kamu fb-ot" és pár diákra, akikről tudod, hogy szó-szólók, ráírsz.

Majd ők úgyis felhozzák a tanároknak és a vezetőségnek.

Kideríteni úgysem tudják, hogy ki volt.

Te is megnyugodhatsz, mivel senki sem fogja hozzád kötni.

2018. ápr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

"a tanároknak és a vezetőségnek. "


De a vezetőség úgyse válaszol úgyse ad egyenes választ.

Megszűnik a képzés, ugyan dehogy szűnik ki mondta ezt..... ezt ugatnák.

2018. ápr. 15. 08:49
 6/27 A kérdező kommentje:

És végülis igaz nem megszűnik hanem MEGSZŰNT.


Már most se létezik a képzés voltaképp.

2018. ápr. 15. 08:50
 7/27 Andizsuzsi ***** válasza:
59%
Azt írtad, nem indíthat új évfolyamot. Ez nem jelenti, hogy nem fejezheti be a már megkezdettet.
2018. ápr. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

"ogy nem fejezheti be a már megkezdettet."


Azt be is fejezi. Jelen tanév jún 30-ig kifut ami kifut vizsgázik aki vizsgázik, két éves képzés második évében levők még kifutnak év vizsgázhatnak, az első évesek meg így jártak kidobtak egy évet.

2018. ápr. 15. 09:13
 9/27 anonim ***** válasza:

Az már biztos, hogy nem vagy tanár. Ne égesd magad tovább. Lemész szánalmas szintre... inkább vagy te a történetben egy valamit sejtő diák.


A tanárok nem beszélnek így, nem reagálnak így, pontosan úgy írsz és reagálsz, mimtha ennek az egésznek te lennél az elszenvedő alanya.

2018. ápr. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

"Az már biztos, hogy nem vagy tanár. "


Voltaképp igazad van mivel ez szakoktatás én nem tanár vagyok de iure értelemben hanem OKTATÓ.

Szaktárgyat oktatok adott szakterület ismeretével de tanári végzettség nélkül.

Ez tény.

De ez totál mellékes a kérdés szempontjából.


És még mindig nem olvastam egy db érvet se miért is lennék én hülye.

Miért is?

Kérem az érveket. Sorban egyesével.

Halljam.

2018. ápr. 17. 10:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!