Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológia szakon van...

Pszichológia szakon van matematika/statisztika?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 16. 01:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Van.
2018. ápr. 16. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Miért van rá szükség? Éshány féléves
2018. ápr. 16. 09:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert a pszichológia tudomány, azért van rá szükség. Meg kell tudnod mondani, hogy egy vizsgálati eredmény mekkora valószínűséggel a véletlen műve csupán.
2018. ápr. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
2 félév ami konkrétan matek/statisztika, és utána minden egyes beadandót átsző az alkalmazása. Nem lehet tőle szabadulni, tele van vele a képzés, nyakig.
2018. ápr. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezt a baromságot :D már elnézést...
2018. ápr. 16. 12:38
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Van, de túl lehet élni.
2018. ápr. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézőpont kérdése. Értékelhető eredményekhez mérhetővé kell tenni a kapott adatokat. Ebből a szempontból érthető a használata. De tény, hogy bölcsész érzékkel a többségnek nem tetszik.
2018. ápr. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
18%

Srácok, nem értelek titeket.

Nyivákoltok, hogy egy informatikus/mérnök miért tanul olyan sok és elvont matekot, minek a HR/PSZ/NG szakon analízis, most meg minek a pszichológia szakon statisztika. Ne visítsatok, mint a szopós malac. Aki nem bírja, ne menjen ilyen szakra. Jó, hogy meg nem mondjátok, mit tanítsanak az adott szakon.

2018. ápr. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az alapszak azért (is) alapszak, hogy megalapozza a tudásodat, emiatt pszichológián (is) mindenből van egy kicsi. Én pl. biztos vagyok abban, hogy nem akarok gyerekekkel foglalkozni később, de mégis tanulnom kell fejlődéslélektant, és van hozzá gyakorlat is, ahol egy gyerekkel kell különféle teszteket, gyakorlatokat csinálni. És teljesen egyetértek, hogy legyen, mert aki esetleg a későbbiek során gyerekpszichológiával szeretne foglalkozni, az megtapasztalhatja, hogy tudná-e csinálni, illetve aki eddig nem akart, lehet, hogy megszeretné.

Ugyanígy van a statisztika is. Aki esetleg később kutatói pályára menne, annak szükséges a statisztika ismerete is, ezen kívül, ahogy már írták, a szakdolgozatodnál is statisztikai módszereket fogsz használni a kiértékeléshez. Megtanulsz egy statisztikai programot használni, ami akár hasznos is lehet az életed során.

Nem kell rögtön úgy hozzáállni mindenhez, hogy hülyeség és értelmetlen. Nyilván vannak, akik utána se néznek, mit fognak tanulni az egyetemen, azokat meglepetésként éri, hogy pszichológián van matek, számtech meg stat (egyik kedvencem, valamelyik szaktársam elkezdi: ő azért jött bölcsészkarra, hogy ne legyen több matekkal dolga, csak az valahogy eszébe se jutott, hogy a pszichológia azért nem teljesen bölcsész szak, és elég sok vita megy arról, hogy most a természettudományokhoz vagy a bölcsészettudományokhoz sorolandó inkább), de van értelmük és létjogosultságuk a szakon.

Először nyilván mindenki fél az ismeretlentől, de a statisztikának van logikája, és nekem inkább szövegértés néha, mint számolgatós matek (mi nem is számolunk igazából, csak beírjuk a parancsokat a programba). Úgyhogy még azt se lehet mondani, hogy ha középiskolában semmit se tudsz matekból, akkor a statisztika se fog menni, mert nem egy ilyen szaktársam van és volt, aki azt mondta, ő mindig is hülye volt matekból, az egyetemen se fog menni neki. Aztán csak ráéreztek szinte mindannyian, de ehhez az is kellett, hogy változtassanak a hozzáállásukon a statisztikával kapcsolatban (aki továbbra is úgy gondolkodik, hogy neki ez nem megy, annak meg nyilván továbbra se megy).

Amúgy meg általában a biosszal jobban szoktak szenvedni pszichón, mint a statisztikával, szóval még csak nem is a statisztika a "gonosz".

Nyilván nem arra akarok most célozni, hogy minden jöttment el tudja végezni a pszichós statisztikát, csak arra, hogy abszolút teljesíthető tárgy, és tényleg inkább logikus gondolkodás kell hozzá.

2018. ápr. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!