Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miután megszerzem az éretségi...

Miután megszerzem az éretségi bizonyítványom, utána tehetek olyan tárgyból érettségit amit nem tanultam a középiskolában anélkül, hogy osztályozó vizsgát kellene tegyek?

Figyelt kérdés
Történetesen németet tanultam a négy évem alatt, abból érettségizek, következő érettségi időszakban viszont angolból is szeretnék vizsgát tenni. Lehet-e ezt az osztályozó vizsga nélkül véghezvinni vagy az minden esetben kell? Több tanárom is azt mondta, hogy nem kell osztályozó, viszont volt amelyik azt mondta, szerinte kell.

2018. ápr. 16. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már bármilyen tárgyból tehetsz érettségi vizsgát.
2018. ápr. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik szerint kell, az sajnálatosan nincs képben. Érettségi után csak osztályozó vizsga nélkül tehetsz bármiből érettségit, hiszen nincs tanulói jogviszonyod, és nincs hova beírni egy osztályzatot, és nincs alapja, hogy osztályzatod legyen, ha nem vagy iskolás. Fogalmilag nem lehetséges osztályzóvizsgát tenni.
2018. ápr. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. ápr. 16. 21:04
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Úgy tudom, érettségi vizsgát olyan tárgyból lehet tenni, amelyiket legalább 2 (tan)éven keresztül tanultad iskolarendszerben.
2018. ápr. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul tudod, lásd az első két választ.

Még iskolásokra sem igaz, utoljára 2004-ben volt ilyen szabály.

2018. ápr. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha már leérettségizett szabad felnőtt ember vagy (papíron is), akkor utána abból teszel le újra érettségi vizsgát amiből akarsz és egyáltalán lehetséges az országban.
2018. ápr. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, addig értem, hogy rendes érettségi után bármiből lehet utána vizsgázni, de a kérdésem konkréten arra irányul, hogy a kiegészítő érettségihez (ha az adott tárgyat egyáltalán nem tanultam a 4 évem alatt) kell-e osztályozót tenni? Mondjuk 2 éves anyagból vagy ilyesmi. Kicsit már összezavarodtam, sry :C remélem azért valaki tudna segíteni.
2018. ápr. 17. 18:42
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A válaszok is erre vonatkoztak. Nincs különbség a kettő között. A rendes érettségi után bármiből lehet kiegészítő érettségit tenni, és nem lehet semmiből osztályozóvizsgát tenni, mert nincs értelme.
2018. ápr. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!