Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a legjobban...

Hogyan lehet a legjobban felkészülni a történelem írásbeli érettségire 3 hét alatt?

Figyelt kérdés

Jelenleg az a tervem hogy megtanulom azokat a témaköröket amiket kaptunk szóbelire, de szerintem ez kevés

Olvastam olyat hogy B Mátyus Gyöngyi - Történelem érettségi témavázlatok I. Középszint könyvet érdemes átolvasgatni. Mit javasoltok?



2018. ápr. 16. 19:59
 1/2 Mysphraghmuthosis ***** válasza:

Mindenképpen érdemes felfrissíteni az írásbelire szükséges elméleti ismereteket. Az alábbi dokumentum 8–13. oldalán találod azon témaköröket, amelyek előkerülhetnek a közép- és az emelt szintű történelemérettségin: [link]

A középszintű témakörökhöz tartozó ismereteket felelevenítheted, elsajátíthatod a tankönyvek vonatkozó részeiből, vagy használhatsz olyan érettségire felkészítő kiadványokat, amelyek az összes témakört kidolgozva tartalmazzák. Amennyiben ilyen kiadványhoz nyúlsz, ügyelj arra, hogy olyan kiadású legyen, amely a történelemérettségi követelményeinek 2017-től életbe lépő változásai szerint készült.


Mindeközben javaslom, hogy oldogass meg korábbi érettségi feladatlapokat, s ellenőrizd munkádat a hozzájuk kapcsolódó javítási-értékelési útmutatók segítségével: [link]

A feladatlapjainak megoldása során egyrészt bővülnek az ismereteid, másrészt megismerkedsz a feladattípusokkal, megoldásuk mechanizmusával.

2018. ápr. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk azt tanácsolta a tanárunk, hogy olvassuk át újra 4 év anyagát - igen, csak olvassuk. Nem mennek bele nagy mélységekbe középszinten, úgyhogy nem kell annyira tudni, mint ahogy dogában számonkéri a tanár. Bár én 4 évig becsületesen tanultam, mindig ötös voltam, írásbeli előtt csak olvasgattam az anyagokat, szóbelin dettó és meglett az 5-ös. Illetve az esszé sokat számít, jó ha tudja az ember a főbb szempontokat, hogyan írjon esszét, mire kell figyelni stb., nagyon sokat lehet bukni ezen! Az írásbeli nem szóbeli, nem hinném hogy ugyanazokat az anyagokat kérnék számon mindkettő helyen. :)
2018. ápr. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!