Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt van meg a...

Mennyi idő alatt van meg a jogsi? Személy autóra?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 17. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:
A-Zig körülbelül fél év.
2018. ápr. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. A kresz tanfolyamot le lehet tolni egy hét alatt, kezdéstől számított pár héten belül meglehet a kresz vizsga is. Ha megbuksz, beleterlhet hónapokban is. A vezetés, ha tudsz menni mondjuk heti 3x, és elég a kötelező 30 óra, az 5 hét, plusz a vizsga. Ha nem tudsz annyit menni, nem ér rá az oktató, több idő kell, akkor simán lehet 1-1,5 év is. Van ismerősöm, akinek 2,5 hónap alatt lett meg a jogsja, de olyan is, akinek közel 2 évre volt szüksége. Ja ha megbuksz a forgalmi vizsgán, heteket kell várni az új időpontra, azzal is megy az idő.
2018. ápr. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól függ.


Ha jársz kresz tanfolyamra, akkor attól függ, hogy hány órás a tanfolyam és hogyan vannak beosztva az órák. Én kb. másfél hónapot jártam és utána mentem vizsgára. Ugyanakkor vannak olyan autósiskolák is, ahol csak megvetetik az anyagot (könyvet vagy akár pendrive-on/CD-n odaadják), hogy tanuld meg és adnak egy időpontot, hogy mikor mehetsz vizsgázni, ez akár egy hét is lehet. A vizságtól is függ, hogy mikor van időpont, sikerül-e elsőre.


Az elsősegély szinté ugyanez a kategória. Mondjuk általában ezt nem szokták túlgondolni, pl. ahová én jártam ott egy délután volt egy tanfolyam és két nap múlva mentünk vizsgázni. Ez is a tanfolyamtól és a vizsga időpontjától függ.


A vezetés pedig szintén attól függ, hogy te mennyire érsz rá, mennyire ér rá az oktatód és hogyan kapsz időpontot, plusz, hogy mennyi órára van szükséged. Ha kifogsz egy jó oktatót, aki mindent tök jól elmagyaráz és megmutat, mindig ráérsz és bármikor tudsz menni, az oktatód is rugalmas az időpontokat illetően, neked is jól megy a vezetés és gyorsan kapsz vizsga helyet is, akkor gyorsan meglehet. Hivatalosan 30 órát kell minimum levezetni. Ezt is gyorsan le lehet pörgetni. Ugyanakkor ott van az ellenkezője is, ha pl. sok dolgod van és nem tudsz akármikor vezetni, mert pl. iskolába jársz vagy dolgozol, az oktatód tele van tanulókkal és alig tud téged is beszorítani, neked is picit több időre van szükséged, amíg nem megy elég jól és a vizsga időpontra is várni kell, nem tudsz akármikor menni stb....


Szóval összességében jó sok mindentől függ. Van ismerősöm, akinek kb. 2,5 hónap alatt meglett, míg nekem 1,5 évig tartott az egész folyamat.

2018. ápr. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!