Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kaptam két magyar szóbeli...

Kaptam két magyar szóbeli tételt és nem találom őket a neten. Az egyik az Andersen mesék a másik az Edgar Ellen Poe horror. Hol találhatok róluk érettségire használható anyagot? Vagy ti mit beszélnétek róla?

Figyelt kérdés
2010. jún. 13. 10:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos segíteni nem tudok, de ezek nagyon izgalmas témák. Kár, hogy nekem nem voltak ilyenek az érettségiben.
2010. jún. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

:) Az első nagyon jó téma, remélem tudsz angolul,mert magyarul nemigen találsz semmit róluk:)

Igazából az elsőben tudok csak segíteni, az a téma jobban fekszik, pont most olvastam el tőle a Kis hableányt:)

Andersen életével kell kezdened, nem sokat szabad róla mondani,mert azt nem is szeretik,na meg kit érdekel az,kivéve persze ha szervesen kapcsolódik a mesékhez:)

Íme:

[link]

[link]

Ebben az is benne van miért kezdett el meséket írni, úgy nagyjából,ez is fontos elem, említsd meg:)

Majd térj ki a meséire:)Előbb a híreseket mond el, ezek nem hosszúak el is olvashatod őket (a wikisben benne van melyek ezek), itt vannak tessék:

[link]

Én elsősorban a Kis hableányról beszélnék (itt elmondhatod,hogy milyen drámai hangvételű és átdolgozták gyerekeknek happy endre), A Vadhattyúkról (remélem tudod ez melyik:D), a Pöttöm Pannáról, A rendíthetetlen ólomkatonáról és a Kis gyufaárus lányról. Ezek olyanok amelyek drámák és happy endek egyben,jól tükrözik a kora társadalmi problémáit és a mesékhez fűződő viszonyát amelyek már sokszor inkább csak drámák semmint mesék.Kiemelhetnéd azt is,hogy mennyire más értékrend uralkodott akkor,hogy egy Kis hableányt is simán elolvasott egy gyerek,ma meg úgy féltik őket mint a hópihét az olvadástól.Egyébként ez megfigyelhető más művekben is(mint pl Az Alice Csodaországban)


Remélem ez segített valamennyit:)

2010. jún. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nem akarok kötekedni, de gondolom, hogy ha ezeket kaptátok, akkor vettétek is a 4 év folyamán. miért nem keresgélsz a füzetedben?
2010. jún. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!