Nekem miért nem megy?

Figyelt kérdés
Suliban vagyok egy kémia fakton és nagyon megnehezíti a dolgomat ez az egész. Ha jön egy dolgozat, el kezdek rá időben tanulni, akár számítás, akár elmélet, és mégis rosszul sikerül.Eljárok tanárhoz is.Nagyon rosszul esik ez és butának érzem magam attól, hogy a többieknek viszont sokkal jobban megy.Mit tegyek? Adjam fel, ha ennyit küzdök és mégsem megy?
2018. ápr. 24. 00:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Ennyiből nem lehet megmondani. Az általános probléma az szokott lenni, hogy nem értően tanulnak, hanem „magolnak”.
2018. ápr. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És hogy tudnék értôen tanulni?
2018. ápr. 24. 00:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérj segítséget valaki erre szakosodottól, például pszcihológustól, hogy segítsen felmérni, miért vannak tanulási nehézségeid. Kezdheted az osztályfőnöknél vagy iskolanővérnél, esetleg a szüleidnél. Lehet, csak simán nem vagy reálos :) De lehet, hogy a tanulási módszereddel van a baj, nem illik a beállítottságodhoz. Ha nem akarsz külsős segítséget kérni, akkor próbálkozz különböző módszerekkel, például zenével, zene nélkül, jegyzeteléssel, hangosan felolvasással, példák otthon mégegyszer megoldásával, stb.


Én is mentem matektanárhoz, de annyira rossz volt, hogy csak egyszer. Nem segített. Az segített, hogy órán odafigyeltem, majd minden példát mégegyszer megcsináltam otthon, valamint a házi feladatot is.

2018. ápr. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, és aludj minimum 8 órát egy éjszaka, mivel az a legalapabb része a jó memóriának és az értelemnek. Ezt meg éjfél után írtad, így ha tényleg suliba jársz, akkor nehezen lett volna meg a 8 óra. ):
2018. ápr. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!