Melyik lehet ez a mese?

Figyelt kérdés

Szóval valami olyasmiről szól, hogy van egy anya (medveanya, tyúkanya, nem tudom) és van három kölyke(vagy nem tudom mennyi). És az anya mindig megkérdezi, hogy ki akar néki segíteni, de mindegyik azt válaszolja, hogy én nem.

Az anya ezért mindent maga megcsinál. És aztán este megkérdezi, hogy ki kér enni (vagy valami ilyesmi), és mindenki az válaszolja, hogy én. És erre az anya mondja, hogy mivel nem segítettetek, nem kaptok. De azután mégis adott nekik.


Melyik mese lehet ez, és kitől?

Lehet, hogy valami La Fontaine mese?


2018. ápr. 24. 06:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha esetleg nem kapnál választ, itt egy hasonló mese a görögöktől;


Élt egyszer a kar és a gyomor. A kar mindig dolgozott, a gyomor mindig csak evett, de nem dolgozott. Egyszer ezt a kar megunta, és azt mondta, hogy nem eteti többet a gyomrot, mert ingyenélő. A mese végén mindketten meghalnak.

2018. ápr. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!