Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE kollégium szülők jövedelme?

Minoo kérdése:

ELTE kollégium szülők jövedelme?

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy nagyon zöldfülű vagyok a témához, még csak nem is vagyok egyetemista, de terveim szerint az ELTE IK-ra fogok járni szeptembertől, amihez szükségem lenne egy helyre valamelyik kollégiumban.


A kollégium felvételi szabályzat szerint, (amiből alig bírom kiszűrni az információkat a röhejesen túlbonyolított megfogalmazás miatt) függetlenül attól, hogy a nagymamámhoz vagyok bejelentve egy borsodi faluba, nekem nyilatkoznom kell a szüleim jövedelméről, mondván, hogy "Ezen státuszok és

jövedelmek a pontszámítás részét képezik".

Most ez azt jelenti, hogy beleszámítják az egy főre jutó jövedelem résznél az ő jövedelmüket is? Még így is, hogy külön lakunk? (csak mert ez nagyban befolyásolná a pontjaimat a felvételnél)

És ha igen, akkor négyünk (szüleim, nagyim, én) között osztódik el az egy főre jutó jöv., vagy csak hármunk között?

Vagy esetleg nem számolják egyáltalán, csak egyszerűen tisztáznom kell ezeket az adatokat?


Elnézést az ostoba kérdéseimért, de nem bírom kisilabizálni, hogy most mi van. :)



2018. ápr. 27. 18:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Nyilatkozni nem kell rola, ahova be vagy jelentve, az ott elok szamanak kell majd a jovedelme nyugi. Ha te nagyidhoz vagy bejelentve es senki mas rajtad kivul akkor csak nagyid jovedelme szamit. Ha jol emlekszem ebbol majd ki kell vonni47500 forintot (mindenkori minimalnyugdij masfelszerese) es azt kell elosztani kettovel, ha csak kettenvagytok oda bejelentve.

Viszont ha anyukadek is oda vannak bejelentve akkor az o beveteluk is kell igen, de ha te nem veluk elsz papiron ( es ezt tudod bizinyitani azzal hogy a lakcimkartyad tobb, mint 3 honapja keszult), akkor az o jovedelmuk nem fog kelleni.:)


Kicsit bonyolult es nagyon hulyen van megoldva a kolis jelentkezes az elten, de ha barmi kerdesed van irj hatha tudok segiteni

2018. ápr. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jaj de végtelenül imádom ezt, hogy még mindig megy ez az idióta "bejelentkezek a nagymamához" játék. Na most, az említett egyetemen nem tudom hogy megy ez, de máshol az ilyen jelentkezőket ott szivatják, ahol tudják a felvételi alatt, csak azért hogy elutasíthassák valami formai ok miatt.
2018. máj. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!