Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pedagógus diploma nélkül...

Pedagógus diploma nélkül taníthat valaki?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy valakinek van diplomája angolból (anglisztika), az taníthat? Kell az osztatlan tanári vagy tanítás közben kell elvégeznie valamit?

2018. ápr. 29. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy hol akarsz tanítani. Magánban vagy nyelviskolák többségében simán el tudsz helyezkedni. Állami oktatásban nem, ott kérik a pedagógiát.
2018. ápr. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Van egy tanár a sulinkban (gimnázium), aki anglisztikát végzett és már vagy 10 éve tanít, azt nem tudom, hogy emellé van-e valami képzettsége pedagógiából, de azt tudom hogy pl. a legtöbb nyelviskolába felvesznek tanárnak anglisztika, germanisztika és társai végzettségel, és különórákat is adhatsz.
2018. ápr. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Államira gondoltam, mert nem egy olyan sztorit hallottam, hogy a (nem tanári) diplomás diákokat visszahívták a régi középiskoláikba tanítani
2018. ápr. 29. 13:35
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Magán vagy nyelviskolában taníthatsz. Közoktatásban akkor vesznek(vehetnek) fel nem tanári végzettségű embert, ha nem találnak új tanárt az állásra, de ugye valakinek muszáj órát tartania.
2018. máj. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát sajnos épp most olvasni, hogy milyen nagy a tanárhiány..
2018. máj. 7. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!