Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE kollégiumi helyzet...

ELTE kollégiumi helyzet gólyáknak?

Figyelt kérdés

Rövid magyarázat: öcsém épp ELTE-re készül, programtervező informatikus szakra. Én nemrég végeztem másik egyetemen Budapesten és ott évről-évre egyre nehezebb volt bekerülni valamelyik kollégiumba. Sok a külföldi diák, meg amúgy is már mindenki Bp-en akar tanulni/élni.


Mennyire nehéz dolog bejutni az ELTE-n gólyaként egy koliba?

Átlagos keresetű család, 200 km-re lakunk a fővárostól és amikor jelentkezik, akkor lesz még egy diák testvére. Semmilyen más extra dolog nincs a családban (árva, tartós beteg stb.).

Ilyen paraméterekkel van esélye, vagy már kezdjünk el albit nézegetni?



2018. máj. 1. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem abszolút van esélye. Barátnőm is hasonló helyzetben volt, ő bekerült.
2018. máj. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
A 200 km elég messze van ahhoz, hogy felvegyék:)
2018. máj. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Van ismerősöm szintén 200 km-ről és hasonló családi anyagi helyzettel, őt például nem vették fel.
2018. máj. 1. 14:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon nehéz bekerülni...Én tavaly kezdtem az egyetemet, nagyjából ugyanilyen családi háttérrel (átlagos keresetű szülők, együtt élnek, együtt nevelnek, szóval nem vagyok se árva se semmi, nem munkanélküliek, nincsen senkinek semmi tartós betegsége stb.), annyi, hogy nekem már nincsen tanuló testvérem és valamivel közelebb lakok (160 valahány km), de nem kaptak kollégiumot. Leginkább a szociális helyzet számít, anyagiak, tesók, szülők helyzete stb., a tanulmányi eredmény az elsősöknél minimálisan és attól sem hatódnak meg, hogy messze laksz....Nem azt mondom, hogy lehetetlen, de azért fel kell készülni arra is, hogy esetleg nem kap kolit.
2018. máj. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát igen, valami ilyesmit vártam...

Azt esetleg nem tudod megmondani, hogy mikorra derülnek ki a felvételi eredmények körülbelül? Az én egyetememnél valami orbitális szopatós módszer volt és majdnem augusztus végén jöttek a pontszámok és akkor keress albérletet másfél hét alatt... remélem legalább ez jobban meg van oldva.

2018. máj. 1. 20:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos augusztus volt itt is...amúgy ezt én sem érettem soha, hogy miért kell eddig elhúzni, mikor nagyon nem könnyű dolog megoldani a lakhatást.
2018. máj. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!