Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jövőre tervben van a földrajz...

Jövőre tervben van a földrajz OKTV. Milyen könyvekkel lehet felkészülni?

Figyelt kérdés
Tervezem jövőre a földrajz oktv-re való elmenetelt és ehhez lenne szűkségem könyvekre , amik segítgik a felkészülésemet?
2018. máj. 2. 22:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Én egyszer OKTV-ztem föciból, "sajna" a második fordulóba nem jutottam tovább kb. 10 pont miatt (bár nem is bántam, a második fordulóban már pályamunkát is írni kell), mert nem igazán foglalkoztam a témával, igazából nem is terveztem elmenni, mert bioszból is OKTV-ztem. Tesztes az egész, úgyhogy még ha nem is tud valamit az ember, érdemes tippelni, 4 óra amúgy még sok is megírni szerintem.


Én ezekből tanultam: Nemerkényi Antal: Általános természetföldrajz; Dr. Bernek Ágnes, Dr. Sárfalvi Béla: Általános társadalomföldrajz; Nemerkényi Antal, Bora Gyula: Magyarország földrajza; Probáld Ferenc: Regionális földrajz.

Persze ezek főként az emelt érettségi szintjét fedik le, földrajzból több helyről kell olvasgatni, hogy nagyobb tudást kapj (az érettségim kb. 90% lett emelten, az OKTV-n meg csak 70% körül alkottam).


Illetve a vaktérképeket nagyon alaposan kell tudni, én ekkor már tudtam az összes országot a fővárosaikkal, így nekem ez a rész max. pontos is lett.

2018. máj. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!