Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elmenjek megírni az írásbelit...

Elmenjek megírni az írásbelit is, vagy csak kérvényezzem majd a szóbelit, ahol húzok két tételt?

Figyelt kérdés

Csütörtökön írnám az angol emelt érettségimet.

Nem vagyok annyira jó belőle, a nyelvtani részből leginkább. Nem vagyok biztos magamban, és sokszor hibázom is. Nagyon félek, hogy rosszul sikerül, és így nem lesz jó eredményem.

Csak azért emeltezek belőle, mert az egyetemre kell valamelyik tantárgyból emelt. ( töri, magyar esélytelen volt a tanárok miatt )

Szerintetek? Inkább ne menjek el és szóbelizzek kettőből, vagy írjam meg ezt is, hátha?

Segítsetek!



2018. máj. 8. 12:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

De valaki azt akarta beadni neked, hogy ez egy kívánságműsor? A dupla szóbeli lehetősége egyáltalán nem erre van kitalálva, és ahogy te magad is látod, kérvényezni kell, egy kérvényt meg vagy elfogadnak, vagy nem.

Menj el szépen az írásbelire. A vizsga lényege, hogy a tudásodat megmérje, arról adjon visszajelzést.


És elég sok hiba belefér, hogy még elfogadható eredményed legyen. Mások is félnek.

2018. máj. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia:) Bocsi a nem ide illő kérdésért, de melyik egyetemre milyen szakra készülsz?

Csak kivancsi vagyok mert enis csütörtökön megyek emelt angolozni és nagyon félek mert nagyon nem vagyok jó belőle, de az egyetem miatt muszáj 1 emelt :/

2018. máj. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Ez nem így működik, hogy ha én nem vagyok jó egy vizsgarészből, akkor nem is írom meg és simán 2 tételből felelek. Kérvényt kell benyújtani, de azt nem fogják indoklásnak elfogadni, hogy neked nem megy a nyelvtan.
2018. máj. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
A kérvényeket hetekkel ezelőtt be kellett volna adni komoly indoklással (pl. fogyatékosság), különben nem létezik ilyen lehetőség. Ha nem mész el az írásbelire, akkor megbuksz és érettségid se lesz, elfelejtheted az egyetemet. Nem úgy működik az érettségi, hogy kedvedre módosíthatod a vizsgáidat.
2018. máj. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ezt a fajta kérvényt nem kell hetekkel előre benyújtani, de a többi stimmel.
2018. máj. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem kell beadni hetekkel ezelőtt a kérvényt, hiszen úgy IGAZOLTATNÁM ami hiteles orvosi igazolás, amiért nem tudtam megjelenni a vizsgán. Ezt pedig utána kell beadnom, amit elfogadnának egyértelműen, hiszen betegségre hivatkoznék.


Még nem döntöttem el, de nagyon nagyon félek, mert a többi megy/ment, de ez az egy nyelvtani hülyeség... ahh.

2018. máj. 9. 12:09
 7/11 anonim ***** válasza:
És milyen betegségre?
2018. máj. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egy náthára, megfázásra, vérvételre nem fogják elfogadni.
2018. máj. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Hogy lenne hiteles, ha egyszer hamis?
2018. máj. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Megnyugodhattok , elmentem. :D

Nem volt olyan nehez, rosszabbra szamitottam. :D

2018. máj. 12. 08:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!