Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológia képzéssel kapcsol...

Pszichológia képzéssel kapcsolatos kérdés: a klinikai szakpszichológus képzést és a PhD-t lehet valahogy egyszerre csinálni időben?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az egyik elmélet, a másik gyakorlat, de belefér időben az, hogy párhuzamosan végezze el az ember, vagy mindenképp dönteni kell? Sok pszichológusnál látom, hogy PhD-zott és klinikai végzettsége is van, ők hogyan csinálták? Kizárólag egymás után?

2018. máj. 9. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kizárólag egymás után lehet csinálni, és biztosan mindenki úgy is csinálta. Ennek az az oka, hogy a klinikai szakképzés kritériuma, hogy közben folyamatosan legyen munkaviszonyod egészségügyi területen, azaz gyakorlatilag kórházban/klinikán. Emellett nem tudsz még a PhD-képzésben is részt venni. Akiket én ismerek, ők előbb csinálták a szakképzést, és a doktorit csak utána.
2018. máj. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. máj. 9. 14:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Első: biztos vagy ebben? Nappali PhD mellett tényleg nem lehet teljes munkaidőben dolgozni, de levelező mellett tudtommal igen. Nálunk volt, aki egyszerre csinálta a PhD képzést és a szakorvosképzést. Oké, nem pszichológia, de a képzés tekintetében elég hasonló.
2018. máj. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát ilyen speckó helyzetekről nem tudok nyilatkozni, bár én abban sem vagyok biztos, hogy van levelező PhD pszichológiából. Azt viszont kétlem, hogy bárkinek is érdemes lenne levelezőn és estin egyszerre tanulni (mert ugye PhD és szakképzés), miközben még teljes állásban dolgozik is. Azért ez egy kicsit húzós, és nem ezen a pár éven fog múlni.
2018. máj. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jelen.

Doktorizni lehet magánúton is, illetve "levelezőn" ami inkább annyit jelent, hogy költségtérítéssel lököd így csak heti egyszer kell bejárni. Ráadásul nem is minden héten.

A szakképzést pedig lehet részmunkaidőben is végezni, csak ugye akkor duplázódik az év. De hát ami a papíron van és ami a valóság az két külön dolog.

2018. máj. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!