Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha multhet penteken nemzetiseg...

Huszár Petra Bianka kérdése:

Ha multhet penteken nemzetisegi nemet emeltet irtam es holnap nem megyek be a nemet emeltre akkor nem kapok erettsegi bizonyitvanyt?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat hogy ervenytelennek tekintik es ennyi
2018. máj. 10. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A nemzetiségi nyelv az nem számít idegen nyelvi érettséginek, az a magyar nyelv és irodalom tárgyat váltja ki a Magyarországon érettségiző kisebbségi népcsoportok számára (pl. svábok). Így nem lesz idegen nyelvi érettségid, ezért nem kapsz érettségi bizonyítványt.
2018. máj. 11. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Menj be inkább
2019. szept. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mész még másik

nyelvből ?

2019. szept. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Idén érettségiztem, senki (se tanárok, se diakok nem tudták, felvin, oh-n semmi infó) sem tudta a választ úgyhogy leírom a tapasztalataimat. Megkímélt volna néhány átsírt éjszakától, ha valaki tud válaszolni. Nem jelentkeztem sem német, sem angol nyelvből érettségizni, csak német nemzetiségi nyelv és irodalomból emelt szinten. Volt mellette egy felsőfokú német nyelvvizsgám. Elfogadták a felvin a továbbtanulásnál a német nemzetiségi érettségit nyelvnek és a német C1et többletpontnak. Felvettek az egyetemre annak ellenére, hogy mindenki azt mondta nem számít nyelvnek és nem fogok tudni továbbtanulni. :D Úgyhogy ez egy pletyka, ne aggódjatok.
2022. júl. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!