Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az angol érettségin elég...

Az angol érettségin elég annyit írni ahány sor meg van adva?

Figyelt kérdés
Pontosan annyit írtam,ahány sor meg volt adva,de láttam érettségi kidolgozásban,hogy többet is írtak,bőven kivolt fejtve amiről írni kellett a szótag szám bőven meg van szerintem ahány sor meg volt adva,szerintetek?

2018. máj. 11. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel mindenkinek más a betűmérete, nem a sorok teleírása a mérvadó, hanem a megadott szószám.
2018. máj. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha 200 szót kérnek, akkor 180-220 között kell pl. lennie a szószámnak. Vagyis 10% +/- amit elfogadnak. Ennyi. Az hogy te mekkora betűkkel írsz, teljesen mindegy, amíg olvasható és nem ront az írásképen.
2018. máj. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A szószámot kell nézni, mert mindenki máshogyan ír pl. nekem nem lenne elég, mert nagy betűkkel, szellősen írok, míg másnak pedig tökéletesen elég lenne, mert pici betűkkel ír, szorosan.


A feladatban meg van adva a szószám, a megoldó kulcs pedig leírja az értékelés szempontjait, ezt is megtalálod az oktatas.hu-n. Középszinten 80-120 az első feladat és a megoldókulcs szerint "Amennyiben a létrehozott szöveg terjedelme meghaladja a 150 szót, "A feladat teljesítése és a szöveg hosszúsága" szempont pontszámából 1 pontot le kell vonni. A "feladat teljesítése és a szöveg hosszúsága" szempont alapján adott pontszám 0 pont, ha a szöveg 40 szónál rövidebb." A második feladatnál pedig 100-120 szó volt megadva, a megoldókulcs pedig az első feladathoz hasonló módon 50-180 szó közé teszi a még értékelhető szószámot.


Emelten pedig ugyanígy működik, csak nyilván mások a számok. Első feladat 120-150 és 60-225 az értékelhető. A második pedig 200-250 és 100-375 az értékelhető.

2018. máj. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szóval ha meghaladja az adott szószám terjedelmét vagy ha kevesebb akkor -1 pont csak ennyi? de attól még értékelhetőek a többi szempontok alapján?
2018. máj. 11. 18:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, méghozzá jelentősen kell eltérnie a pontlevonáshoz.
2018. máj. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
rendben,köszönöm a válaszokat.
2018. máj. 11. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!